TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

مهارکش

مهارکشمهارکش Turn Buckle ابزار آلاتی مکانیکی هستند که هم در اتصالات سیم بکسل و هم اتصالات زنجیر بکار می روند. مهارکش از خواص پیچ در افزایش و کاهش طول اتصال استفاده کرده و سبب افزایس تنش اتصال می شوند. مهارکش ها هم بصورت لوله ای تولید می شوند و هم بصورت تخت و دارای سایز های مختلف و انواع اتصال مختلف برای سیم بکسل و زنجیر می باشد. مهارکش ها دارای سه بخش اصلی هستند که دو مورد آنها پیچ مانند با سری هایی به شکل های مختلف متناسب با نوع اتصال و یک بخش که در دو سر مهره شده برای ورود بخش های پیچی شکل مهارکش می باشد و نقش نگهدارنده پیچ های اتصال و افزاینده تنش را در ساختار مهارکش ایفا می کند. دنده های پیچ های مهارکش ها از نوع کبریتی می باشد و اغلب نه تنها دارای یک پیچ تخت هستند بلکه دارای طول گام نسبتا بالایی نیز برای افزایش سرعت اتصال می باشند. تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع مهارکش های لوله ای، مهارکش تخت و در گرید های مختلف فولادی و استنلس استیل در ایران می باشد.


شکل های استاندارد مهارکش


هر چند مهارکش ها در دو نوع کلی تخت و لوله ای که در آنها بخش نگهدارنده پیچ داخلی دارای شکل های متفاوتی است تولید می شوند اما در اصل کاربری های مختلف مهارکش بر حسب نوع اتصال سر پیچ ها مشخص می شوند. ترکیب های بسیار متنوعی از سری مهارکش ها از حلقه، سوکت، قلاب وجود دارد که مهارکش دو سر قلاب، یک سر حلقه یکسر قلاب، مهارکش دو سر حلقه و مهارکش های دو سر سوکت دارای کاربری عمده تری در صنایع هستند. قیمت مهارکش ها علاوه بر سایز تا اندازه زیادی تحت تاثیر متریال بکار گرفته شده در آنها نیز می باشد و از این منظر قیمت مهارکش استیل بالاتر از مهارکش فولادی است. انتخاب سایز مهارکش متناسب با سایز زنجیر و سیم بکسل انتخاب می شود. البته مهارکش ها دارای مشخصات تناژی نیز می باشند و انتخاب آنها می تواند بر حسب قابلیت کششی مهارکش صورت پذیرد. تکین بکسل وارد کننده انواع مهارکش تا تناژ 250 تن در ایران می باشد.

مهارکش فولادی تخت

مهارکش فولادی از نوع تخت یکی از کاربردی ترین و استاندارد ترین نوع مهارکش ها مورد استفاده در صنایع برای اتصالات لیفتینگ و یا در سایز های سیم بکسلی و زنجیری محسوب می شود. مهارکش فولادی اغلب در گرید های بالای فولادی و معمولا با گرید G80 تولید می شود و دارای تنسایل مقاومت کششی بالایی است. انواع مختلف مهارکش فولادی با سری به شکل دو سر قلاب، یک سر قلاب یک سر حلقه و دو سر حلقه که برای اتصال بر روی دیگر اتصالات سیم بکسل مانند قلاب ها، شگل ها، حلقه های فولادی و در معمول ترین حالت به چشمی ایجاد شده بر روی اسلینگ سیم بکسل متصل می شود. طول قابل تغییر مهارکش فولادی در اثر باز و بسته کردن پیچ داخلی قابلیت تغییر طول اتصال و افزایش و کاهش تنش اتصال را فراهم می آورد.

مهارکش فولادی تخت

مهارکش لوله ای

مهارکش لوله ای Closed body turnbuckle هم در گرید فولادی و هم در گرید استنلس استیل تولید می شود. بدنه این مهارکش به شکل یک لوله بسته تولید شده که در دو سر آن بصورت مهره برای وارد شدن سازه های اتصالات فولادی قلاب دار، سوکت دار و یا چشمی دار قرار گرفته است. این نوع مهارکش نیز برای تغییر طول اتصال و یا تنش اتصال مورد استفاده قرار گرفته و هم در اتصالات زنجیر ها و هم بعنوان اتصال مشترک برای سیم بکسل مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر ظرفیت انتخاب مهارکش لوله ای به میزان تنش وارده بر ساختار آن صورت می گیرد هر چند دسته بندی مهارکش ها بر حسب سایز سیم بکسل و یا زنجیری که به آنها متصل می شود نیز صورت می گیرد. در اغلب موارد مانند دیگر اتصالات سیم بکسل های فولادی مهارکش های فولادی نیز دارای آبکاری سطحی گالوانیزه سرد و یا حتی در مواردی آبکاری گالوانیزه گرم هستند. سری اتصال مهارکش لوله ای نیز دقیقا مانند اتصال دیگر انواع مهارکش گاهی قلاب، سوکت و یا چشمی و بصورت ترکیبی قابل تعویض می باشد.

مهارکش لوله ای
مهارکش تخت  تختمهارکش تخت
مهارکش لوله ای  لوله ایمهارکش لوله ای
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation