TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیلسیم بکسل استیل Stainless steel wire rope که در دو گرید 304 و 316 تولید و عرضه می شود دارای خواص ضد زنگ می باشد. در داخل متریال سیم بکسل استنلس استیل از درصد بالایی از عناصر فعال فلزی مانند کروم و نیکل استفاده می شود که مقاومت محیطی بالایی را برای سیم بکسل استیل فراهم می آورد. سیم بکسل استیل یا استنلس استیل که دارای رنگ نقره ای مایل به زرد می باشد بدون نیاز به آبکاری سطحی و پوشش در برابر بسیاری از عوامل خورنده محیطی که در طبیعت وجود دارند مقاومت مناسبی داشته از اکسید شدن و زنگ زدن در امان می باشد و دارای یک مقاومت ذاتی به سبب ترکیبات شیمیایی تشکیل دهنده که در ادامه به آن می پردازیم می باشد. سیم بکسل استنلس استیل اغلب در سایز های پایین از 1 میلیمتر الی 10 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. در سایز های پایین از ساختار 7X7 در بافت و تولید سیم بکسل استیل استفاده می شود و این در حالی است که در سایز های بالاتر از بافت 6X19 در تولید این سیم بکسل استفاده می شود.


ترکیبات شیمیایی سیم بکسل استیل


در داخل ساختار و ترکیبات شیمیایی سیم بکسل استیل از فلزات فعالی استفاده شده اند که میل به الکترون دهی بالایی دارند. در این میان عنصر فلزی کروم که در جدول تناوبی عناصر با Cr نمایش داده می شود و دارای عدد اتمی 24 و جرم اتمی 52 می باشد که در ساختار سیم بکسل استیل 18% از این عنصر فلزی فعال استفاده شده است. عنصر کروم دارای دمای ذوب 1907 درجه سانتی گراد یعنی حدود 400 درجه بالاتر از دمای ذوب آهن بوده و میل به الکترون دهی بالایی در تماس با نافلزات داشته و این امر سبب محافظت سیم بکسل استیل در برابر زنگ زدگی می باشد. علاوه بر عنصر فعال کروم حدود 8% از عنصر فلزی نیکل که در جدول تناوبی بصورت Ni با عدد اتمی 28 و جرم اتمی 58.7 و دمای ذوب پایین تر از آهن یعنی 1455 درجه سانتی گراد مورد استفاده قرار می گیرد که عاملی دیگر در حفظ سیم بکسل استیل در برابر زنگ زدگی می باشد.

سیم بکسل استیل بگیر 304 ساختار 7X7

سیم بکسل استیل گرید 304 معروف به بگیر در سایز های پایین و اغلب تا 8 میلیمتر با ساختار 7X7 تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. مفهوم بگیر برای این سیم بکسل استیل جذب اندک و البته نه چندان قدرتمند این سیم بکسل توسط آهنربا می باشد که در مقایسه با سیم بکسل فولادی که فاقد عناصر افزاینده مانند کروم و نیکل است این قابلیت جذب سیم بکسل استیل 304 بگیر بسیار اندک بوده اما در مقایسه با سیم بکسل استیل نگیر محسوس می باشد. سیم بکسل استیل بگیر فاقد عنصر فلزی مولیبدنیوم می باشد و با بافت استاندارد که در آن تمامی مفتول ها دارای قطر برابری هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم بکسل استیل بگیر 304 دارای قیمت پایین تری نسبت به مدل مشابه 316 بوده و بدون نیاز به آبکاری سطحی و روکش در برابر خورنده های طبیعی بالاخص آب و رطوبت به میزان زیادی مقاومت می کند. تنسایل مقاومت کششی این سیم بکسل استیل 1570 نیوتن بر میلیمتر مربع می باشد. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده تخصصی انواع سیم بکسل استیل و کلیه اتصالات وابسته در ایران می باشد.

سیم بکسل استیل بگیر 304 ساختار 7X7

سیم بکسل استیل نگیر ساختار 7X7

سیم بکسل استیل نگیر گرید 316 در واقع پر مصرف ترین نوع سیم بکسل استیل محسوب می شود که دارای مزایایی فراتر از قابلیت های سیم بکسل استنلس استیل بگیر 304 می باشد. در سایز های ریز و اغلب کمتر از 8 میلیمتر سیم بکسل استیل نگیر 316 را با ساختار 7X7 استاندارد که در آن قطر مفتول های سیم بکسل با یکدیگر برابر است تولید می کنند. مفتول های بدون نیاز به آبکاری بکار گرفته شده در ساختار استاندارد و مغز فلزی این سیم بکسل استنلس استیل دارای خواص مکانیکی تقریبا برابر با مفتول های سیم بکسل استیل 304 می باشند اما خواص شیمیایی و مغناطیسی غیر برابر آنها متاثر از وجود درصد اندکی از عنصر فلزی فعال و ارزشمند مولیبدنیوم می باشد. سیم بکسل استیل 316 نگیر ساختار 7X7 نیز دارای تنسایل مقاومت کششی 1570 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 می باشد و کاربری عمده ای در صنایع دریایی و در تماس با فلورید ها دارد. قیمت سیم بکسل استیل 316 نگیر بالاتر از قیمت سیم بکسل استیل بگیر می باشد که به دلیل وجود عنصر Mo در ساختار آن می باشد. در تماس با آب و رطوبت هر دو گرید سیم بکسل استیل دارای مقاومت یکسانی هستند.

سیم بکسل استیل نگیر ساختار 7X7

سیم بکسل استیل ساختار 6X19

سیم بکسل استیل ساختار 6X19 Stainless steel wire rope که اغلب در قطر های بالای 8 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد در واقع متشکل از 6 استرند از مفتول های استنلس استیل می باشد که به دور یک مغزی که در اصل سیم بکسل استیل ساختار 7X7 می باشد بافته شده اند. تنسایل مقاومت کششی سیم بکسل استیل ساختار 6X19 برابر با 1570 نیوتن بر میلیمتر مربع می باشد و در سایز های مختلف اغلب تا 22 میلیمتر نیز تولید می شود. رنگ نقره ای مایل به زرد و سطح بدون نیاز به آبکاری سطحی از مشخصات ظاهری سیم بکسل استیل ساختار 6X19 می باشد. استفاده از این ساختار سیم بکسل استیل در قطر های بالا در صنایع ساحلی و دریایی اغلب به واسطه مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی ناشی از آب و رطوبت صورت می پذیرد. گرید 316 از سیم بکسل استیل ساختار 6X19 نیز در برخی از صنایع به سبب عدم خاصیت مغناطیس شو که از نام این گرید سیم بکسل استیل نگیر نیز مشخص است صورت می پذیرد.

سیم بکسل استیل ساختار 6X19
سیم بکسل استنلس استیل بگیر گرید 304  سیم بکسل استیل بگیر 304سیم بکسل استنلس استیل بگیر گرید 304
سیم بکسل چینی استنلس استیل  سیم بکسل استیل بگیر 304سیم بکسل چینی استنلس استیل
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation