TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

جرثقیل دستی

جرثقیل دستیجرثقیل دستی Chain block یکی از ابزار آلاتی است که اغلب با بکارگیری اتصالات زنجیری استفاده می شود. جرثقیل دستی را در قابلیت های لیفتینگ 1 الی 10 تن بیشتر مورد استافده قرار می دهند. البته ظرفیت تولید شده جرثقیل دستی تا 25 تن می باشد اما در تناژ بالا دارای سرعت عمل بسیار پایینی است. جرثقیل دستی یک راهکار کارگاهی بسیار ایده آل برای لیفتینگ بار بالاخص در مواردی است که دسترسی به الکتریسیته وجود ندارد و یا سیم کشی برای اتصال جرثقیل سقفی برقی می تواند با مخاطراتی همراه باشد. علاوه بر این از آنجا که اغلب جرثقیل های برقی از برق 3 فاز استفاده می کنند استفاده از جرثقیل دستی می تواند راهکاری بسیار ساده برای لیفتینگ محسوب گردد. جرثقیل دستی اغلب بصورت 2 کاره مورد استفاده قرار می گیرد اما برخی از برند های تولید کننده به تولید ترولی های دستی و یا زنجیری نیز برای اتصال بر روی ریل جرثقیل دستی پرداخته و قابلیت استفاده بصورت چهار کاره را نیز دارند. علاوه بر این بسیاری از انواع ترولی ها بصورت آزاد بر حسب سایز ریل و تناژ جرثقیل دستی برای تبدیل جرثقیل 2 کاره به چهار کاره عرضه شده اند. تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده جرثقیل دستی با برند های ژاپنی، کره ای و چینی در ایران می باشد.


قطعات و اجزای جرثقیل دستی


جرثقیل دستی یک سازه کاملا مکانیکی می باشد که با بکار بردن یک نسبت فیزیکی که دو نقطه از چرخدنده ها با قطر های نابرابر که سوار بر یک شافت مرکزی هستند دارای سرعت زاویه ای برابر هستند برای لیفتینگ بار استفاده می کند. ساختار جرثقیل دستی متشکل از یک بلوک می باشد که جنس بلوک از آلیاژ های سخت آلومینیومی می باشد و بلوک نقش یک محافظ را برای جلوگیری از تماس مستقیم با اجزای داخلی و ممانعت از وزد گرد و غبار به داخل چرخدنده ها بر عهده دارد. در داخل بلوک جرثقیل دستی از یک شافت مرکزی نگهدارنده چرخدنده ها استفاده شده است. در برخی از انواع جرثقیل دستی از بوش و در برخی دیگر از یک بلبرینگ برای تعلیق بهتر بار استفاده شده است. علاوه بر اجزای داخلی بلوک جرثقیل دستی از دو قلاب یکی در بالا معروف به قلاب سقفی و یکی در پایین معروف به قلاب بار برای اتصال جرثقیل دستی در بالا و پایین استفاده شده است. دو عدد زنجیر یکی از جنس آهنی با تنسایل پایین بر روی چرخدنده با قطر بیشتر معروف به زنجیر دستی و یکی از جنس فولادی و بر روی چرخدنده با قطر کمتر معروف به زنجیر بار استفاده شده است. زنجیر بار در ساختمان جرثقیل دستی اغلب از فولاد گرید G80 مورد استفاده قرار می گیرد. تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع جرثقیل دستی و استعلام قیمت جرثقیل دستی در ایران می باشد.

جرثقیل دستی ویتال VITAL

جرثقیل دستی ویتال VITAL از نوع زنجیری که محصولی از کشور ژاپن می باشد یکی از شناخته شده ترین و با کیفیت ترین نوع جرثقیل دستی سقفی نه تنها در ایران بلکه در سطح جهان می باشد. جرثقیل دستی ویتال که بصورت تخصصی توسط این این تولید کننده که تمرکز آن تنها بر نوع مکانیکی و غیر الکتریکی جرثقیل های سقفی متشکل از انواع پولیفت، ترولی دستی یا زنجیری و جرثقیل دستی است تولید می شود. جرثقیل دستی ویتال در واقع در تناژ کمتر از 10 تن تولید می شود که سرعت عمل جرثقیل دستی هر چند کم اما قابل قبول می باشد. ضریب امنیتی بکار گرفته شده در تولید جرثقیل دستی ویتال VITAL اصلی ژاپنی 5:2 می باشد بدین معنا که هر جرثقیل دستی تا 2.5 برابر ظرفیت اسمی خود را در تست حمل می کند. البته اغلب کالاهای موجود در بازار ایران که تحت نام جرثقیل دستی ویتال عرضه می شوند نمونه های طرح با پلاک و نام دیتال اما تولید کشور چین هستند. با این وجود و با در نظر داشتن تفاوت قیمت بسیار بالای جرثقیل دستی اصلی و طرح کاربری نمونه های طرح نیز به نسبت قیمت مناسب می باشد.

جرثقیل دستی ویتال VITAL

جرثقیل دستی 4 کاره

جرثقیل دستی 4 کاره 4D manual chain block در واقع نوعی از جرثقیل دستی است که بجای اتصال بر روی سقف از طریق قلاب اتصال همراه با ترولی و بر روی ریل های سقفی دارد. ترولی جرثقیل دستی اغلب یا از نوع زنجیری و یا از نوع ساده تولید می شود که ترولی زنجیری با گرداندن یک زنجیر دستی از نوع زنجیر آهنی گرید G43 گالوانیزه به حرکت در می آید و نوع ساده این ترولی برای جرثقیل دستی صرفا با اعمال نیرو و ایجاد زاویه در آویز بار به حرکت در می آید. معرف ترین تولید کننده انواع ترولی سطقفی برای جرثقیل دستی در دنیا نیز برند ویتال VITAL ژاپن است که بصورت تخصصی تنها در زمینه تولید ابزار آلات دستی لیفتینگ بار شامل جرثقیل دستی، پولیفت و ترولی دستی فعالیت دارد. سایز ترولی جرثقیل دستی متناسب با سایز ریل سقفی که از تیر آهن تشکیل می شود انتخاب می شود اما باید دارای میزان حداقلی برابر با قابلیت اسملی لیفتینگ جرثقیل دستی باشد.

جرثقیل دستی 4 کاره

ترولی جرثقیل دستی

اغلب انواع جرثقیل دستی بصورت 2 کاره تولید می شوند بدین مفهوم که اتصال آنها از طریق قلاب و بر روی یک قلاب دیگر که بر روی سقف نصب شده است صورت می پذیرد. با این وجود با توجه به محدودیت هایی که برای انتقال بار پس از لیفتینگ برای جرثقیل دستی دو کاره وجود دارد قابلیت جایگزینی این قلاب با یک ترولی سقفی که امکان حرکت بار را پس از لیفتینگ در راستای افقی با اعمال حداقل نیرو برای جرثقیل دستی فراهم می آورد وجود دارد. ترولی جرثقیل دستی یک سازه مکانیکی می باشد که در نقطه اتصال بر روی ریل های سقفی برای ایجاد حراقل سایش و صدا اغلب از واشر هایی لاستیکی استفاده می کند. سایز ترولی جرثقیل دستی که در دو شکل یعنی زنجیری و ساده تولید می شود تابع دو فاکتور یعنی سایز ریل که خود ریک نیز بر حسب فابلیت لیفتینگ جرثقیل دستی انتخاب شده است صورت می پذیرد. معتبر ترین برند تولید کننده این ریل های سقفی برای اتصال بر روی جرثقیل دستی برند ویتال ژاپن می باشد. تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع و کلیه اتصالات جرثقیل دستی و ترولی سقفی در ایران می باشد.

ترولی جرثقیل دستی
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation