TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

زنجیر بار فولادی

زنجیر بار فولادیزنجیر بار فولادی Lifting chain یکی از ابزار های کاربردی در لیفتینگ بار محسوب می شود که بصورت موازی با سیم بکسل و تسمه حمل بار سه ضلع اصلی لیفتینگ را تشکیل می دهند. زنجیر فولادی بار دارای مزایا و معایبی نسبت به سیم بکسل و تسمه بار می باشد که کاربری آن را در مواردی از صنعت در اولویت بیشتری قرار می دهد. زنجیر بار فولادی در لیفتینگ بار بصورت اسلینگ زنجیری و برای اتصالات جرثقیل برقی و دستی زنجیری، انواع پولیفت زنجیری و ... مورد استفاده قرار می گیرد. سایز ها و استاندارد های متنوعی در تولید و کاربری زنجیر بار فولادی بکار گرفته می شوند که برخی از این استاندارد ها با سایز های اینچی و برخی دیگر با سایز های میلیمتری تولید شده اند. زنجیر بار فولادی یا زنجیر الواتور دارای تنسایل مقاومت کششی بالایی می باشد که قابلیت آن را برای لیفتینگ بار و باربرداری بالا می برد. تکین بکسل وارد کننده گرید های مختلف زنجیر فولادی بار و در سایز های مختلف برای کاربری های مختلف صصنعتی می باشد.


گرید و تنسایل زنجیر بار فولادی


هر چند تمامی زنجیر های استاندارد مصرفی در صنایع زنجیر فولادی نیستند و در گرید های پایین آهنی مانند زنجیر گرید G43 که از آهن کم کربن و با قابلیت لیفتینگ پایین و چکش خواری بالایی تولید می شود نیز در صنایع یافت می شوند اما پر مصرف ترین گرید زنجیر بار زنجیر فولادی گرید G80 می باشد که از آن در تولید اسلینگ زنجیری در بالاترین سطح مورد استفاده قرار می گیرد. تنسایل مقاومت کششی از مهمترین مشخصات مکانیکی است که در انتخاب زنجیر بار مد نظر قرار می گیرد. تنسایل زنجیر فولادی با گرید G80 برابر 80 مگاپاسکال یا N/mm2 می باشد. البته زنجیر فولادی را در صنایع با تنسایل های بالاتر مانند زنجیر بار G100 یا زنجیر فولادی G120 نیز مورد استفاده قرار می دهند که کاربری آنها محدود تر بوده و تنها با برند های خاصی در صنایع یافت می شوند. قیمت زنجیر فولادی بار بر حسب گرید و سایز متفاوت بوده و تکین بکسل به واردات زنجیر بار در سایز ها و گرید های متنوعی مبادرت دارد.

زنجیر فولادی گالوانیزه سرد بار

زنجیر فولادی بار هر چند دارای قابلیت لیفتینگ بالایی می باشد اما به سبب متریال و ضعف فولاد در برابر مواد خورنده نیاز به آبکاری سطحی دارد. در طبیعت خورنده های طبیعی از آب و رطوبت که عامل زنگ زدگی فولاد هستند تا باران های اسیدی که از ترکیب آب با دی اکسید کربن و آلودگی های دیگر هوا بوجود می آیند قابلیت خوردگی زنجیر فولادی را دارند. فولاد که از ترکیب آهن با کربن و در صورت آلیاژی ترکیبات و افرونه های دیگر می باشد بخش اصلی خود را از آهن یعنی عنصر فلزی Fe می گیرد که دارای الکترون های آزاد و با عدد اتمی 53 در جدول تناوبی مشخص می شود و از این رو زنجیر بار فولادی بدون آبکاری سطحی میل زیادی برای از دست دادن الکترون و اکسید شدن دارد. استفاده از عناصری مانند زینک یا روی که با علامت Zn مشخص می شود یک روکش سطحی را برای زنجیر فولادی بار گالوانیزه فراهم می آورد که مانع از دست دادن الکترون از ساختار می شود. زنجیر فولادی گالونیزه سرد بار به رنگ نقره ای براق در بازار یافت می شود.

زنجیر فولادی گالوانیزه سرد بار

زنجیر بار گالوانیزه گرم فولادی

زنجیر بار گالوانیزه گرم فولادی در واقع مانند زنجیر فولادی بار گالوانیزه سرد با همان فلز روی یا زینگ Zn آبکاری سطحی شده است اما روش آبکاری در آن متفاوت و در نهایت قابلیت های زنجیر فولادی گالوانیزه گرم در مواجه شدن با خورنده ها حتی با زنجیر بار گالوانیزه سرد قابل قیاس نیز نمی باشد. فرایند آبکاری گالوانیزه گرم زنجیر فولادی بار در دمایی بسیار بالا و حدود 640 درجه سانتی گراد صورت می پذیرد حال آنکه فرایند آبکاری گالوانیزه سرد زنجیر فولادی بار در دمای حدود 260 درجه صورت می گیرد. نتیجه نهایی نفوذ حداکثری فلز مقاوم زینک در داخل سطح بیرونی زنجیر فولادی طی فرایند گالوانیزه گرم است. بگونه ای که حتی با ایجاد خراش های سطحی بر روی سطح بیرونی زنجیر بار با پوشش گالوانیزه گرم نیز سطح مقاومت بالای خود در برابر خورنده های محیطی را حفظ می کنند. رنگ زنجیر بار فولادی با پوشش سطحی dip galvanized یا گالوانیزه گرم نقره ای مایل به مات می باشد و قیمت زنجیر فولادی گالوانیزه گرم نیز به سبب فرایند دشوار تر و میزان متریال زینک بالاتر قرار گرفته بر روی سطح بیرونی زنجیر بار فولادی بیشتر از قیمت زنجیر بار فولادی با روکش گالوانیزه سرد است.

زنجیر بار گالوانیزه گرم فولادی
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation