TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

شگل

شگلشگل Shackle در شکل های ساده و نعلی شکل تولید شده و جزو ادوات مشترک برای سیم بکسل و زنجیر محسوب می شود. شگل ها دارای قابلیت های لیفتینگ در تناژ مختلف هستند و در گرید های مختلف فولادی و استیل تولید می شوند. شگل ها از اتصالات بسیار مهم در اتصال انواع سیم بکسل و زنجیر چه در تولید اسلینگ سیم بکسل و زنجیر و چه در ایجاد انواع سازه های مرتبط محسوب می شود و تا تناژ بسیار بالایی نیز تولید می شوند. از معتبر ترین برند های تولید کننده شگل در دنیا می توان به برند های CROSBY, YALE, GREEN PIN اشاره نمود که به ترتیب محصولات آمریی و هلندی هستند.


مشخصات مکانیکی شگل ها


شگل ها حداقل از دو بخش اصلی یکی بدنه که در شکل های یو U و یا به شکل نعلی شکل بسته به استاندارد تولید می شود به همراه یک پین که منجر به بسته شدن حلقه شگل می شود می باشند. شگل ها بر حسب استاندارد شکل اروپایی و یا آمریکایی قابلیت لیفتینگ مختلفی نیز دارند و هم بر حسب سایز اتصال و هم بر حسب قابلیت تناژ وزنی که دارند انتخاب می شوند. یکی از گرید های کاربردی در تولید شگل ها گرید G80 می باشد که گریدی کاربری بوده و در تولید زنجیر بار فولادی نیز بکار گرفته شده است.

شگل یو  فولادیشگل یو
شگل نعلی شکل  فولادیشگل نعلی شکل
شگل گرین پین هلند  فولادیشگل گرین پین هلند
شگل کروزبی اصلی آمریکایی  فولادیشگل کروزبی اصلی آمریکایی

برند های معتبر تولید کننده شگل

شگل ها از اتصالات فولادی بسیار پر کاربرد هستند که در تناژ وزنی بسیار بالا در کاربری های ساحلی و دریایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که مشخصات مکانیکی شگل های استیل تنها با بکارگیری ترکیبات شیمیایی آلیاژی مناسب شامل کروم و نیکل همراه با آهن مشخص می شود، مشخصات مکانیکی شگل های فولادی تا اندازه زیادی تابع عملیات سخت کاری حرارتی قرار دارد. علاوه بر عملیات حرارتی البته ترکیبات آلیاژی فولاد و طراحی شگل ها نیز بر مشخصات و قابلیت های کششی و فنی آنها موثر هستند اما بر خلاف طراحی و متریال روش های عملیات حرارتی سخت کاری قابل ردیابی نبوده و حتی با مهندسی معکوس نیز نمی توان به این اطلاعات دست یافت.

تفاوت در تکنولوژی تولید و قابلیت های برند های مختلف تولید کننده شگل ها در عملیات حرارتی است که در نهایت به تاثیر برند تولید کننده شگل بر مشخصات مکانیکی این اتصال اسلینگ زنجیر و سیم بکسل می انجامد. برند های مختلفی در دنیا به تولید شگل و دیگر اتصالات اسلینگ یا Rigging مبادرت دارند که در این میان برند کروزبی Crosby آمریکا و گرین پین Green Pin هلند چه به سبب طراحی خاص و چه به سبب تکنولوژی بسیار بالا در فراوری فلزات شناخته شده تر هستند. در کاربری های فوق سنگین مانند کشتی رانی ها و باربری های دریایی که با تناژ بسیار بالایی روبرو هستیم اغلب از شگل های فولادی این دو برند مطرح و معتبر تولید کننده اتصالات فولادی با قابلیت های باری بسیار بالا گاها بالاتر از 250 تن استفاده می شود.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation