TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

رابط زنجیر

رابط زنجیررابط زنجیر یکی از اتصالاتی است که تنها برای زنجیر مورد استفاده قرار می گیرد و بر عکس دیگر اتصالات که برای اسلینگ های سیم بکسلی نیز بکار می روند رابط زنجیر منحصر به زنجیر حال فولادی بار و یا زنجیر الواتور می باشد. از رابط زنجیر برای اتصال دو قطعه زنجیر که می توانند از یک متریال و یا از متریال های متفاوت باشند استفاده می شود. در واقع با توجه به اینکه دانه های زنجیر بار فولادی بصورت پیوسته و بصورت حلقه بسته می باشند این رابط زنجیر است که ابزاری برای اتصال رشته های مختلف زنجیر بار محسوب می شود. رابط زنجیر برای زنجیر های فولادی و استیل در گرید های مختلف تولید شده و متریال و گرید آن متناسب با گرید و متریال زنجیر اتصالی انتخاب می شود. بعنوان مثال برای اتصال دو رشته زنجیر استیل از رابط زنجیر استیل و اتصال زنجیر های فولادی از رابط زنجیر فولادی استفاده می شود. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع رابط زنجیر فولادی و استیل در ایران می باشد.


اجزا تشکیل دهنده رابط زنجیر


دو نوع مختلف از رابط زنجیر وجود دارد که به تشریح در زیر به آن ها می پردازیم. اما در کل رابط زنجیر متشکل از یک بدنه منحنی می باشد که می تواند بصورت پیوسته و یا دو تکه و به روش فورج گرم تولید شده باشد. این بدنه نیاز به تشکیل لوپ یا حلقه بسته را دارد که در انواع مختلف رابط زنجیر با بکارگیری پین و یا مهره متحرک این لوپ کامل می شود. رابط زنجیر در سایز های مختلف و با قابلیت های مختلفی بر حسب تناژ تولید می شود و برند های مختلفی نیز در دنیا به تولید رابط زنجیر مبادرت دارند. از معتبر ترین برند های بین المللی تولید کننده رابط زنجیر می توان به شرکت کروزبی آمریکا Crosby , Yale اشاره نمود که محصولاتی با کیفت بین المملی و با ضریب امنیتی بسیار بالا به بازار عرضه می کنند. رابط زنجیر می بایست با تنسایلی برابر با تنسایل زنجیر و یا حتی یک رده بالاتر انتخاب شود.

رابط فولادی زنجیر

رابط فولادی زنجیر Carbon steel connecting link در واقع یک رابط فولادی بسیار پر کاربرد می باشد. از این رابط زنجیر همراه با زنجیر های فولادی از نوع زنجیر لیفتینگ و زنجیر الواتور فولادی استفاده می شود. در اغلب موارد از فولاد گرید G80 که در تولید زنجیر های فولادی حمل بار مورد استفاده در اسلینگ های زنجیری استفاده می شود در تولید این رابط زنجیر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. رابط زنجیر فولادی متشکل از دو نیم بیضی می باشد که هر یک در تماس با آخرین دانه از زنجیر در یک سمت قرار می گیرند. این دو قیمت با بکاریگیری یک پین بینابینی به یکدیگر متصل شده و حلقه و لوپ اتصال زنجیر را تکمیل می کنند. از رابط زنجیر نه تنها برای اتصال دو رشته زنجیر بلکه برای اتصال مستقیم زنجیر با حلقه فولادی Master link نیز در اسلینگ های زنجیری استفاده می شود. بازرگانی تکین بکسل بصورت تخصصی در زمینه واردات اتصال و رابط زنجیر بالاخص در زمینه اتصالات استنلس استیل فعالیت می نماید.

رابط فولادی زنجیر

رابط استنلس استیل زنجیر

رابط استنلس استیل زنجیر Stainless steel connecting link در واقع ابزاری برای اتصال رشته های زنجیر استنلس استیل محسوب می شود. شکل های مختلف و طراحی های مختلفی از رابط زنجیر استیل وجود دارند که محبوب ترین آنها بصورت چند تکه با قابلیت جدا سازی قطعات و اتصال دوباره توسط یک پین می باشد. رابط زنجیر استنلس استیل را در هر دو گرید 304 و 316 که قابلیت مقابله با آب و رطوبت و حفظ خواص در برابر زنگ زدگی را دارند می توان در بازار یافت اما در کل رابط زنجیر استیل با گرید 316 دارای کاربری عمده تری می باشد. شکل عمومی دیگر رابط زنجیر استیل بصورت یک دانه زنجیر می باشد که در یک طرف دارای برشی می باشد که یک مهره متحرک بر روی این بریدگی حرکت می کند. در مقایسه با مدل پین دار این سبک از اتصال زنجیر دارای مقاومت کششی کمتر و کاربری محدودتری نیز است.

رابط استنلس استیل زنجیر
رابط سریع زنجیر Quick link  فولادیرابط سریع زنجیر Quick link

برند های معتبر تولید کننده رابط زنجیر

رابط زنجیر یکی از اتصالات زنجیر بار فولادی است که دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و مقاومت تنسایل کششی آن، قابلیت مقابله در برابر ضربه که به چکش خواری شناخته می شود و مقاومت محیطی در برابر زنگ زدگی از فاکتور های کیفی آن شناخته می شود. بنا به استاندارد های جهانی تنسایل کششی رابط زنجیر می باسیت برابر با تنسایل خود زنجیر وحتی در مواردی یک رده بالاتر انتخاب شود. بنابراین نقش برند های تولید کننده رابط زنجیر و دیگر اتصالات کاربردی زنجیر فولادی بار با توجه به قابلیت ها و تکنولوژی های متفاوتی که این برند ها دارند می تواند در عملکرد، امنیت اتصال و طول عمر رابط زنجیر موثر باشد.


  • رابط زنجیر کروزبی CROSBY آمریکا یکی از معتبر ترین برند های جهانی و بین المللی تولید کننده انواع اتصالات زنجیر و سیم بکسل و سایز های مختلف رابط زنجیر اینچی می باشد.
  • رابط زنجیر YALE آمریکا یکی دیگر از برند های شناخته شده در سطح جهانی می باشد که به تولید بسیاری از اتصالات و ادوات لیفتینگ بار من جمله تولید جرثقیل های دستی می پردازد و دارای ظرفیت های بسیار بالا و سایز های بالای رابط زنجیر نیز می باشد.
  • رابط زنجیر CHINLI که یکی از برند های معتبر چینی و یکی از بزرگترین تولید کنندگان جهانی اتصالات زنجیر در دنیا محسوب می شود.

انتخاب برند مناسب که از ترکیبات آلیاژی فولادی مناسبی در تولید رابط زنجیر و اتصالات اسلینگ های زنجیری استفاده می کند به امنیت اتصال زنجیر ها کمک بسیاری می کند.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation