TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

تیفور

تیفورتیفور Tirfur ابزاری مکانیکی برای کشش بار بر روی سطوح می باشد. بدین معنا که کاربری تیفور شبیه به وینچ های سیم بکسلی است اما از نظر ساختار شباهت هایی به پولیفت سیم بکسلی دارد. تیفور ها در تناژ مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند و در اتصالات خود از سیم بکسل که بصورت اسلینگ همراه با اتصالاتی چون قلاب به بار متصل می شوند. تیفور دارای ساختمان و اجزای پیچیده تری در قیاس با دیگر ابزار آلات دستی جابجایی بار می باشد. اتصال تیفور بر روی تگیه گاه در یک طرف از طرق سیم بکسل و قلاب صورت گرفته و این اتصال کوتاه است در حالیکه در طرف مقابل از اتصال سیم بکسل و قلاب در متراژ بیشتر که اغلب تا میزان حداکثر 35 متر پیش می رود استفاده می کند. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده انواع تیفور در تناژ مختلف و با برند های مختلف می باشد.


اجزای اصلی تیفور


آنچه با نگاه از بیرون به یک تیفور می توان دید یک هوزینگ یا محفظه نگهدارنده اجزای داخلی می باشد که از جنس های مختلف و اغلب برای سبک تر شدن تیفور از آلیاژ های آلومینیومی سخت تولید می شود. یک اسلینگ سیم بکسلی پرسی با گوشواره و یک قلاب در هر دو سمت تیفور یکی با اتصال سیم بکسل کوتاه در پشت تیفور برای اتصال و ایجاد تکیه گاه و یک سمت دیگر اسلینگ با طول سیم بکسل بلند برای اتصال به بار قرار دارد. در بالا و برای ایجاد نیروی محرکه توسط نیروی انسانی یک اهرم که اغبل با طول 70 سانتی متر الی 1 متر طراحی شده است و در بالای تیفور متصل می شود وجود دارد. حرکت اهرم تیفور به سمت عقب در هر رفت و برگشت سبب جمع شدن میزان مشخصی از سیم بکسل و نزدیک شدن بار در سمت آزاد سیم بکسل به تیفور می شود. طول اتصال سیم بکسل و قلاب در پشت تیفور ثابت و بدون تغییر می ماند.

تیفور 1.6 تن Super Til

تیفور 1.6 تن Super Til که بصورت سیم بکسلی عرضه می شود که محصول کشور ژاپن می باشد. این تیفور دارای بدنه ای از جنس آلومینیوم آلیاژی سخت بوده و با سیم بکسل در متراژ مختلف از حداقل 20 متر الی 50 متر عرضه می شود. ثابلیت اصلی این تیفور برای کششی اجسام بر روس سطوح تا وزن 1600 کیلوگرم می باشد اما در صورت استفاده از تیفور اصلی ژاپنی قابلیت های بالاتری نیز حتی تا 2 برابر فراهم می کند. بر روی تیفور 1.6 تن Super Til از سیم بکسل ضخامت 12 میلیمتر استفاده شده است که به یک قلاب برای اتصال بار متصل است. تیفور Super Til با قابلیت 1.6 تن دارای وزن نا خالص همراه با جعبه حدود 22 کیلوگرم می باشد و یک سازه تمام مکانیکی برای کشش بار روی سطوح محسوب می شود.

تیفور 1.6 تن Super Til

تیفور سیم بکسلی 3.2 تنی چینی

تیفور سیم بکسلی 3.2 تنی چینی Chinese Tirfur که با برند Super til در ایران عرضه می شود که دارای یک سیم بکسل مخصوص تیفور به طول 20 متر می باشد دارای قابلیت تعلیق بار به میزان 3200 کیلوگرم را بصورت عمودی داشته و برای کشش بار بر روی سطوح که مهمترین کاربری تیفور های صنعتی می باشد تا بالاتر از 5 تن نیز عمل می کند. تیفور سیم بکسلی که در یک سمت از طریق چشمی سیم بکسل بر روی یک سطح قلاب شده و از آن بصورت تکیه گاه استفاده می کند دارای وزن تقریبی 27 کیلوگرم می باشد . امرم دستی 1 متری این تیفور طی یک رفت و برگشت سبب جمع شدن سیم بکسل و کشش و جایجایی اقلام می شود. نوع سیم بکسل بکار گرفته شده در این تیفور از جنس فولاد آلیاژی با تنسایل بالا می باشد.

تیفور سیم بکسلی 3.2 تنی چینی
تیفور با سیم بکسل 20 متری ظرفیت 800 کیلو  سیم بکسلیتیفور با سیم بکسل 20 متری ظرفیت 800 کیلو
تیفور سیم بکسلی کارل اشتال آلمان  سیم بکسلیتیفور سیم بکسلی کارل اشتال آلمان

قابلیت لیفتینگ تیفور بر حسب زاویه اتصال

تیفور ها اغلب برای لیفتینگ بار به صورت آویز استفاده نمی شوند هر چند که بر حسب توان اسمی که دارند می توانند میزان مشخصی از بار را نیز بصورت آویز حمل کنند. با این وجود پیشنهاد می شود برای لیفتینگ آویز بار از جرثقیل های سقفی دستی و برقی بالاخص زنجیری، برای نگهداری بار تحت زاویه از پولیفت ها و برای کششی بار بر روی سطوح بر حسب نوع اتصال از تیفور و وینچ استفاده شود. قابلیت لیفتینگ و حمل بار تیفور ها مانند دیگر اجزای لیفتینگ در حالت کششی بر روی سطح شیب دار تا اندازه زیادی تابع زاویه سطح با افق بوده و با افزایش زاویه بین 0 الی 90 درجه که به لیفتینگ در حالت آویز توسط تیفور می رسد افزایش پیدا می کند. زمانیکه بار بر روی سطح شیب دار قرار دارد با افزایش شیب از صفر درجه یک مولفه نیروی جدید که با N شناخته می شود از طرف سطح شیبدار بر بار وارد شده که سبب کم شدن میزان نیروی مورد نیاز از طرف تیفور برای لیفتینگ این بار می شود. معادله تعدیل نیروهای وارده از طرف تیفور و سطح شیب دار نسبت به نیروی وزن بار طبق قانون فیثاغورث W*2=N*2+f*2 که در این رابطه f نیروی کششی سیم بکسل تیفور می باشد. طربعتا با ثابت بودن وزن جسم و با افزایش نیروی وارده از طرف سطح شیب دار نیروی تحمل سیم بکسل تیفور نیز کاهش می یابد.

سیستم ترمز اتوماتیک تیفور

از آنجایی که سیستم عملکرد تیفور ها بصورت اهرمی می باشد در پایان هر مسیر کشش با بازگرداندن اره در طرف معکوس آمادگی برای انجام سیکل کشش جدید آغاز می شود. در این مرحله نیاز به یک سیستم ترمز اتوماتیک می باشد که از رها شدن سیم بکسل تیفور جلوگیری به عمل آید. اهمیت سیستم ترمز اتوماتیک در تیفور ها برای اتصال و عملکرد بصورت آویز بیشتر می شود. از همین رو است که در کاربری تیفور توصیه اکیر میشود که لیفتینگ بار حداکثر تا توان اسمی مشخص شده توسط تولید کننده صورت پذیرد چرا که در کشش ممکن است تیفور قابلیت هایی بیشتر از توان اسمی خود را نیز داشته باشد اما در عملکرد سیستم ترمز ممکن است دچار مشکل شده و خطراتی را به همراه داشته باشد. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده تناژ و برند های مختلف تیفور در ایران است.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation