TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

قلاب کارابین

قلاب کارابین Snap hook یکی از اتصالاتی است که معمولا همراه با سیم بکسل ها مورد استفاده قرار می گیرد. قلاب کارابین در شکل های مختلفی تولید می شود و در برخی از طراحی ها بالاخص برای اتصال با سیم بکسل هاییی با سایز کمتر در قسمت پایینی کم شعاع از قلاب کارابین از یک بوش استفاده می شود که سبب ثابت شده اتصال در پایین می شود. قلاب کارابین نیز مانند دیگر اتصالات سیم بکسل هم در گرید های فولادی و هم در گرید های آهنی و البته در گرید های استنلس استیل تولید می شود. قلاب کارابین آهنی و فولادی اغلب بصورت آبکاری شده گالوانیزه سرد روانه بازار می شود. قلاب کارابین بر خلاف قلاب های صنعتی مانند قلاب S یا قلاب گردان برای کاربری های سبک تر مورد استفاده قرار می گیرد و برای اتصالاتی چون جرثقیل و تاور کربرد چندانی ندارد. قلاب کارابین علاوه بر اتصالات سیم بکسل برای اتصالات طناب هایی از جنس های مختلف دیگر نیز استفاده می شود.


شکل ها و استاندارد های قلاب کارابین


قلاب کارابین از نظر نوع اتصال دارای دو شکل مختلف می باشد. در یکی از اتصالات از ضامن Latch که بصورت فنری باز و بسته می شود استفاده می شود حال آنکه طراحی دیگری از قلاب کارابین نیز وجود دارد که اتصال آن بصورت مهره دار است. در این نوع طراحی لبه های بریده شده قلاب کارابین رزوه شده و بصورت پیچ و مهره ای به حفظ اتصال می انجامد. موردی از قلاب کارابین را که دارای اتصال فنری است با کد 5299C در صنایع می شناسند. بکارگیری قلاب کارابین بسیار ساده و عملکرد آن بسیار سریع است و از این رو قلاب کارابین را در زبان انگلیسی به snap hook می شناسند. سیم بکسل تکین وارد کننده انواع و سایز های مختلف قلاب کارابین در گرید های آهنی و استیل در ایران می باشد.

قلاب کارابین

کاربری قلاب کارابین در اتصالات طناب

قلاب کارابین تنها در اتصالات سیم بکسل بکار گرفته نمی شود و در دسته قلاب های سبک می باشد که در اتصالات طناب ها در شکل های مختلف نیز بکار گرفته می شود. در اتصالات طناب های امنیتی، در صخره نوردی و کوه نوردی و در اتصالات طناب های دریایی نیز از قلاب کارابین استفاده می شود. در کاربری سیم بکسل ها بصورت اسلینگ سیم بکسل نیز در اسلینگ های سبک که با بکارگیری سایز های کوچکتر سیم بکسل ها تولید می شوند از قلاب کارابین در سایز های مختلف استفاده می شود. قلاب کارابین از نوع استنلس استیل نیز که از اتصالات استیل محسوب می شود نمونه ای دیگر از کارابین ها با کاربری های عمده می باشد که بعنوان یراق آلات نیز در تولید اکسسوری ها مورد استفاده قرار می گیرد. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده گرید های مختلف قلاب کارابین در ایران می باشد.

کاربری قلاب کارابین در اتصالات طناب

قلاب کارابین ضد زنگ (استیل)

قلاب کارابین های فولادی هر چند بصورت گالوانیزه به رنگ نقره ای براق اما با ایجاد خراش های سطحی دستخوش اکسید شدن و زنگ زدگی قرار می گیرند. در بسیاری از کاربری ها بالاخص در کاربری های دریایی و یا اتصالات طناب های کنفی و مصنوعی از قلاب کارابین ضد زنگ استفاده می شود. هر چند از نظر مقایسه مقاومت کششی قلاب کارابین فولادی در رده ای بالاتر قرار می گیرد اما خواص ضد زنگ قلاب کارابین استنلس استیل سبب کاربری گسترده ای از آن در اتصالات طناب، اتصالات سیم بکسل و حتی زنجیر می شود. تنسایل قلاب کارابین ضد زنگ 700 مگاپاسکال بوده و نیازی به آبکاری سطحی نداشته در دو گرید 304 و 316 با مقاومت کششی برابر تولید می شود. در اغلب موارد خواص ضد زنگ بالاتری که قلاب کارابین استیل گرید 316 دارد نه تنها سبب افزایش کاربری صنعتی آن بلکه در تولید اکسسوری ها نیز بکار گرفته می شود و در زمره اتصالات استیل پر کاربرد قرار دارد.

قلاب کارابین ضد زنگ (استیل)

تفاوت قلاب کارابین و اسنپ هوک

قلاب کارابین یک حلقه فلزی با یک ورودی فنر است که به منظور جدا شدن قطعات دکل ایمنی ، مانند کابل یا خط ، به سرعت باز می شود. تنها راه برای باز کردن قلاب کارابین فشار دادن دستی دروازه از حلقه است. این یک تفاوت اساسی بین یک قلاب کارابین و یک قلاب ضربه گیر سنتی است - قلاب ضربه محکم و ناگهانی فقط می تواند طنابی را که در آن نگه دارد آزاد کند در صورتی که دروازه فنر به جای حلقه فشار داده شود ، به جای اینکه از آن دور شود. ضربه محکم و ناگهانی از نظر وزنی که برای آن طراحی شده متفاوت است و همچنین از نظر نیرویی که می توانند بدون شکستگی با موفقیت تحمل کنند. قلاب ها و قلاب کارابین ها باید دارای نمره kN (کیلو نیوتن) بر روی ستون فقرات خود باشند. این یک امتیاز برای نیروی جاذبه است که ضربه محکم و ناگهانی می تواند با موفقیت جذب کند.

تفاوت قلاب کارابین و اسنپ هوک
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2022 | All ights Reserved | takinboxel Corporation