TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

اسلینگ سیم بکسل

اسلینگ سیم بکسلاسلینگ سیم بکسل Wire rope sling در واقع مهمترین سازه مکانیکی است که برای لیفتینگ بار مورد استفاده قرار می گیرد. اسلینگ سیم بکسل به روش های مختلف و با بکارگیری سیم بکسل از جنس فولادی و با مغزی فولادی تولید می شود. اسلینگ سیم بکسل در کنار زنجیر بار و تسمه حمل بار مثلث اصلی لیفتینگ را تشکیل می دهند که هر یک دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. اسلینگ سیم بکسل دارای حساسیت های بالایی می باشد چرا که بصورت مستقیم برای لیفتینگ استفاده شده و هر گونه آسیب و پارگی آن نه تنها می تواند با سقوط بار ضرر های مالی به همراه داشته باشد می تواند دارای پیامد های جانی نیز باشد. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع اسلینگ های سیم بکسل می باشد. اتصالات گوناگونی در تولید اسلینگ سیم بکسل مورد استفاده قرار می گیرند که مهمترین آنها قلاب، شگل و حلقه فولادی می باشد.


تست مقاومت اسلینگ سیم بکسل


اسلینگ های سیم بکسل به سبب حساسیت بالایی که دارند اغلب بصورت تست شده و همراه با گواهی نامه عرضه می شوند. ضریب امنیتی بالا که برای اغلب اسلینگ های سیم بکسل به نسبت حداقلی 5:2 صورت می پذیرد بدین معنا که اسلینگ سیم بکسل تا حداقل 2.5 برابر توان اسمی خود بین دو فک بسیار قدرتمند و در شرایط آزاد حداقل به مدت 20 دقیقه مورد کشش قرار گرفته و برای هر رشته اسلینگ سیم بکسل سرتیفیکت جداگانه ای صادر می شود. علاوه بر تست کشش در اغلب موارد آنالیز متریال نیز از سوی مصرف کنندگان برای اسلینگ سیم بکسل درخواست می شود. اسلینگ سیم بکسل بر حسب ابعادی که بار دارد می تواند بصورت تک رشته، دو رشته، سه رشته و 4 رشته مورد استفاده قرار گیرد. طول رشته های اسلینگ سیم بکسل نیز می توانند بصورت انتخابی بوده و اغلب در اسلینگ های 4 رشته از دو طول مختلف استفاده می شود.

اسلینگ سیم بکسل پرسی ساختار 6X36

اسلینگ سیم بکسل از نوع پرسی یکی از عمومی ترین، هم هزینه ترین و مطمئن ترین نوع تولید اسلینگ سیم بکسل محسوب می شود. در تولید اسلینگ سیم بکسل به روش پرسی از اتصالاتی چون گوشواره و بوش که اغلب از جنس آلومینیومی تولید می شود استفاده می شود. در طی فرایند با عبود سر باز سیم بکسل از داخل بوش و بازگشت مجدد سیم به داخل بوش یک چشمی برای اسلینگ سیم بکسل بوجود می آید در قسمت چشمی اغلب از یک گوشواره برای افزایش مقاومت سایشی اسلینگ سیم بکسلی و جلوگیری از آسیب و شکست مفتول های اسلینگ استفاده می شود. ظرفیت دستگاه پرس برای تولید اسلینگ پرسی سیم بکسل به سایز سیم بکسل و بوش بستگی دارد. اسلینگ سیم بکسل پرسی اغلب به اندازه ای مقاومت کششی دارد که در تست های کشش سیم بکسل در نقطه ای در وسط دچار پارگی شده و در نقطه پرس مشکلی بوجود نمی آید.

اسلینگ سیم بکسل پرسی ساختار 6X36

اسلینگ سیم بکسل سوکت دار

یکی از روش های تولید اسلینگ سیم بکسل با بکارگیری سوکت می باشد سوکت ها سازه هایی فولادی و یک تکه اغلب تولید شده به روش فورج گرم می باشند که سایز آنها متناسب با سایز سیم بکسل انتخاب می شود. اسلینگ سیم بکسل دو سر سوکت یکی از مستحکم ترین نوع اسلینگ ها می باشد که برای اتصال در دو طرف بر روی سازه ها چه به منظور اتصال باشد و چه به منظور لیفتینگ مناسب است. اسلینگ سیم بکسل در حالت سوکتی با بکارگیری وایر لاک که نوعی چسب صنعتی مخصمص فولاد قابل استفاده برای سیم بکسل ها می باشد تولید می شود. در تست کشش اسلینگ سیم بکسل اغلب اسلینگ هایی که بصورت سوکتی تولید شده اند دارای مقاومت بالاتری از اسلینگ سیم بکسل دو سر پرس می باشند اما پروسه تولید اسلینگ سیم بکسل سوکتی زمانبر تر از تولید اسلینگ سیم بکسل پرسی می باشد. از اتصالات مختلف شامل قلاب و شگل و دیگر اتصالات زنجیر و سیم بکسل همراه با اسلینگ سیم بکسل دو سر سوکت استفاده می شود. تکین بکسل عرضه کننده انواع سوکت، وایر لاک و اسلینگ سیم بکسل سوکت دار در ایران است.

اسلینگ سیم بکسل سوکت دار

اسلینگ سیم بکسل ساختار 6X37

اسلینگ سیم بکسل ساختار 6X37 هم بصورت پرسی، هم بصورت گیس بافت و هم بصورت سوکت خورده عرضه می شود. اسلینگ سیم بکسل فولادی با ساختار 6X37 که نوع بافت آن استاندارد می باشد بدین معنا که قطر تمامی مفتول های بکار گرفته شده در داخل ساختار این سیم بکسل برابر می باشد و دارای مقاومت تنسایل کششی بسیار مناسب که در برخی از موارد به 1960 N/mm2 نیز می رسد پیشروی می کند. اسلینگ سیم بکسل ساختار 6X37 به سبب قطر برابر مفتول ها دارای انعطاف کمتری نسبت به ساختار 6X36 که از بافت نوع وارینگتون استفاده می کند است. این بافت از سیم بکسل برای ایجاد اسلینگ سیم بکسل از نوع گیس بافت نیز که با باز گردن استرند ها در سر سیم و گذر تار و پود آنها از میان هم صورت می گیرد نیز تولید می شود.

اسلینگ سیم بکسل ساختار 6X37
اسلینگ سیم بکسل تک شاخه  پرسیاسلینگ سیم بکسل تک شاخه
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation