TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

بافت سیم بکسل

بافت سیم بکسل Wire rope weaving یکی از قدیمی ترین روش ها برای ایجاد اسلینگ های سیم بکسلی محسوب می شود. بافت سیم بکسل همچنان هم بر روی انواع سیم بکسل بالاخص سیم بکسل هاغی مغز فولادی انجام می شود اما در اغلب موارد بعنوان یک مقدمه و پیش سازی برای انجام پرس سیم بکسل در تولید اسلینگ سیم بکسل محسوب می شود. بدین معنا که بافت سیم بکسل بصورت تک دیگر چندان بعنوان یک روش کامل تولید اسلینگ سیم بکسلی محسوب نمی شود. بافت سیم بکسل اغلب بصورت دستی صورت گرفته و پروسه ای زمان بر بوده و بالاخص در مورد سیم بکسل هایی با قطر بالاتر که قطر هر مفتول و استرند آن نیز بالا رفته پرسه ای انرژی بر محسوب می شود.


نحوه انجام بافت سیم بکسل


جهت بافت سیم بکسل در هر طرف رشته ها و استرند های سیم بکسل بدون اینکه مفتول ها از یکدیگر جدا شوند در هر طرف بار می شود. سپس با ایجاد یک حلقه و عبار استرند ها و رشته ها از بین یکدیگر بصورت تار و پودی به تدریج یک شکل حلقه در دو سر سیم بکسل حاصل می شود. اساس تولید اسلینگ سیم بکسل به روش بافت سیم بکسل بر اصطکاک بین لایه ای بین استرند های درگیر شده با یکدیگر می باشد. پس از انجام بافت سیم بکسل اغلب با بکارگیری گوشواره و گاهی بدون گوشواره بصورت پرس با بوش اسلینگ سیم بکسل ایده آل تولید می شود.

بافت سیم بکسل

مقایسه مقاومت بافت سیم بکسل و پرس سیم بکسل

در پروسه بافت سیم بکسل از اجزای خارجی در اتصال استفاده نمی شود بلکه از اصطکاک بین لایه ای بعنوان عاملی برای نگهداری استرند های بافته شده در کنار یکدیگر استفاده می شود. این میزان اصطکاک طبیعتا با افزایش تماس لایه ها و افزایش تنش فشاری بین استرند ها که در زمان لیفتینگ بار توسط اسلینگ سیم بکسل بافته شده صورت می گیرد افزایش خواهد داشت. با این وجود از آنجایی که در پروسه پرس سیم بکسل از بوش ها در پرس استفاد می شود که در طی فرایند پرس سیم بکسل بوش بصورت کاملا درگیر و حتی در مواقعی بصورت فرورفته در تار و پود سیم بکسل قرار می گیرد در مرحله تست طبیعتا بافت سیم بکسل به اندازه پرس سیم بکسل امنیت اتصال را برقرار نمی کند. از نظر هزینه، نیروی انسانی و وقت هدر رفته نیز بافت سیم بکسل توجیه چندانی نداشته و از این روست که جای خود را به روش های دیگر تولید اسلینگ سیم بکسل مانند پرس سیم بکسل و سوکت زنی سیم بکسل داده است.

مقایسه مقاومت بافت سیم بکسل و پرس سیم بکسل

نقش اصطکاک و بافت سیم بکسل گالوانیزه گرم

در فرایند بافت سیم بکسل در صورتیکه بعد از بافت فرایند پرس اعمال نشود انچه چشمی و یا حلقه سیم بکسل را شکل می دهد درگیری استرند های درگیر پس از بافت و تحت تاثیر اصطکاک لایه ای می باشد. به بیان دیگر کاهش اصطکاک به هر دلیل کاهش مقاومت کششی اسلینگ سیم بکسل تولید شده به روش بافت را همراه خواهد داشت و بالعکس با بالا رفتن میزان اصطکاک بین لایه ای مقاومت کششی حاصل از بافت سیم بکسل نیز افزایش می یابد. سیم بکسل گالوانیزه در صورتیکه آبکاری از نوع سرد داشته باشد سطحی براق و سر داشته و میزان اصطکاک سطح متوسط دارد حال آنکه سیم بکسل گالوانیزه گرم دارای سطحی مات با حداکثر میزان اصطکاک بوده و از این رو فرایند بافت سیم بکسل برای این نوع آبکاری مقاومت کششی بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت. عدم حرکت استرند های درگیر پس از بافت سیم بکسل گالوانیزه گرم قفل شده بین لایه ای را سبب می شود.

نقش اصطکاک و بافت سیم بکسل گالوانیزه گرم
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation