TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

مگنت صنعتی

مگنت صنعتیمگنت صنعتی Lifting Magnet ابزاری برای لیفتینگ اجسام از جنس آهنی یا فولادی و یا ترکیبات آلیاژی که در میدان مغناطیسی مگنت می شوند می باشد. مگنت صنعتی بار در تناژ مختلف اغلب از 100 کیلوگرم تولید و برای کاربری های خاص مخصوصا در باربرداری های کانتینر ها و بارگیری بارج ها به ضرفیت 100 تن نیز می رسد. مگنت ها ابزار آلاتی هستند که برای بارگیری در کوتاهترین زمان و با بکارگیری کمترین میزان اتصالات بکار می روند که قابلیت بکارگیری آنها نه تنها تحت تاثیر قابلیت خود مگنت صنعتی بار بلکه حتی در رده ای بالاتر تحت تاثیر هندسه سطح، جاذبه مگنت سطح و ضخامت سطحی که به آن می چسبند قرار دارد. تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع مگنت صنعتی بار از ظرفیت وزنی 100 کیلوگرم به بالا می باشد.


اجزا و عملکرد مگنت صنعتی بار


مگنت صنعتی بار دارای یک دسته اهرم می باشد که با چرخش در یک طرف مگنت فعال شده و قابلیت اتصال به سطوح فلزی را پیدا می کند و با گرداندن اهرم در جهت دیگر مگنت بار غیر فعال شده و از سرح جدا می شود. مگنت صنعتی بار در پایین یعنی برای اتصال بر روی سطح کار به هیچ اتصالی مانند قلاب، شگل و دیگر اتصالات که جرثقیل سقفی برای اتصال استفاده می کند نیازی ندارد و این اتصال تنها با نزدیک شدن مگنت به سطح در کوتاهترین زمان صورت می پذیرد. در بالا البته برای آویز مگنت صنعتی بار از ادوات مختلفی مانند اسلینگ های زنجیری و سیم بکسلی و حتی از تسمه حمل بار استفاده می شود. تکین بکسل ارائه دهنده مشاوره رایگان خرید و استعلام قیمت مگنت صنعتی بار در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین قیمت می باشد.

قابلیت لیفتینگ مگنت صنعتی بار

مگنت صنعتی بار دارای یک ظرفیت اسمی است که از طرف تولید کننده بعنوان قابلیت لیفتینگ برای آن مشخص می شود اما در حقیقت قابلیت لیفتینگ میزان بار توسط مگنت صنعتی بیش از انکه به خود مگنت بستگی داشته باشد به سطح قطعه کار بستگی دارد. هر اندازه سطح قطعه کار دارای سطحی مسطح و صیقلی باشد قابلیت اتصال و لیفتینگ با مگنت صنعتی بار نیز افزایش می یابد. بر عکس با منحنی شدن سطح بر حسب زاویه انها به تدریج قابلیت و جاذبه اتصال سطح فولادی یا آهنی به مگنت بار نیز کمتر شده و در مواردی به کمتر از 30% کل قابلیت لیفتینگ کاهش پیدا می کند. علاوه بر انحنای سطح قطعه ضخامت سطح قطعه کار نیر بر قابلیت اتصال و لیفتینگ با مگنت صنعتی بار تاثیر به سزایی داشته با افزایش ضخامت این قابلیت افزایش پیدا می کند. طبیعتا قابلیت لیفتینگ قطعه کار که به شکل ورق های فولادی با ضخامت اندک هستند بسیار کم است. ایده آل ترین سطوح برای لیفتینگ با مگنت بار صنعتی سطوحی تخت از آهن یا فولاد با ضخامت بالا هستند که هر قدر سطح قطعه کار صیقلی تر و تمیز تر باشد قابلیت اتصال نیز بالا می رود.

قابلیت لیفتینگ مگنت صنعتی بار

مگنت صنعتی 100 کیلوگرم

پایین ترین ظرفیت لیفتینگ مگنت های صنعتی 100 کیلوگرم 100 Kg lifting magnet می باشد که برای لیفتینگ قطعات فولادی و یا ماشین آلات سبک از جنس و یا آلیاژ فولادی که خاصیت مگنت شو بالایی دارند بکار گرفته می شود. قابلیت لیفتینگ این مگنت در صورتیکه قطعه فلز دارای سطحی تخت، با صیقل بسیار بالا و دارای ضخامت بالایی نیز باشد می تواند تا 2 برابر این میزان افزایش پیدا کند. یک ظریب امنیتی که برای برند های معتبر تولید کننده مگنت صنعتی دارای میزان حداقلی 5:2 می باشد برای تولید مگنت صنعتی بکار گرفته می شود که بدین معناست که در مرحله تست برای لیفتینگ سطوح فولادی وزنه مورد نظر دارای 250 کیلوگرم وزن است. طبیعی است که قابلیت های لیفتینگ مگنت صنعتی با ایجاد انحنای سطحی و با کاهش شعاع انحنا کاهش پیدا می کند. علاوه بر این کیفیت سطح و متریال بکار گرفته شده در تولید بر حسب خاصیت مگنت شو در عملکرد مگنت صنعتی 100 کیلوگرم تاثیر مستقیمی دارد.

مگنت صنعتی 100 کیلوگرم

مگنت صنعتی با قابلیت لیفتینگ 500 کیلوگرم KG

مگنت صنعتی با قابلیت لیفتینگ 500 کیلوگرم KG industrial magnet که استفاده از آن در صنایع فولاد و ماشین آلات برای لیفتینگ ورق ها، صفحات، شمش ها و قطعات فولادی برای عملیات بازیافت می باشد در برند های مختلف تایوانی، ژاپنی، چینی و کره ای تولید و به بازار عرضه می شود. با این وجود سهم اصلی بازار ایران در دسته تولید کنندگان مگنت صنعتی از کشور چین می باشد. مگنت صنعتی با قابلیت لیفتینگ 500 کیلوگرم KG دارای یک ضریب امنیتی به میزان حدقل 3 می باشد و در مرحله تست از یک قطعه فولادی با سطح مسطح و صیقل بالا و از جنس کاملا مگنتیک اما در وزنی برابر با 1500 کیلوگرم تست می شود. این ضریب امنیتی بالا به این واسطه اعمال می شود که اغلب سطول فولادی قابل حمل در صنایع یا سطح کاملا مستطح که سبب همنشینی سطح مگنت صنعتی بر روی فلز شود ندارند و یا به دلیل عدم صیقل سطحی و یا وجود گرد و خاک و سنگریزه ها بر روی سطوح از تماس مستقیم مگنت صنعتی با سطح فلز ممانعت هایی بوجود می آید.

مگنت صنعتی با قابلیت لیفتینگ 500 کیلوگرم KG
مگنت 1 تن صنعتی چینی  باربرداریمگنت 1 تن صنعتی چینی
مگنت چینی 2 تن لیفتینگ مکس  باربرداریمگنت چینی 2 تن لیفتینگ مکس
مگنت لیفتینگ 600 کیلوگرمی  باربرداریمگنت لیفتینگ 600 کیلوگرمی
مگنت باربرداری 300 کیلوگرم  باربرداریمگنت باربرداری 300 کیلوگرم

عوامل تاثیر گذار بر قابلیت مگنت صنعتی در لیفتینگ فلزات

هر چند مگنت صنعتی نیز مانند دیگر ادوات لیفتینگ دارای یک ظرفیت اسمی یا Nominal capacity در میزان تناژ وزنی بارگیری است اما بر خلاف دیگر ادوات لیفتینگ این قابلیت با عوض شدن یک سری معادلات دستخوش تغییرات شدیدی می شود. از آنجه که اتصال مگنت صنعتی مانند جرثقیل برقی، دستی، پولیفت و تیفور بصورت اتصال اسلینگ با بکارگیری قلاب، شگل و دیگر ادوات اسلینگ صورت نمی پذیرد و صرفا بصورت مگنتیک انجام می شود این فاکتور ها بر قابلیت لیفتینگ مگنت تاثیر می گذارند. در زیر به بررسی این عوامل بر حسب اهمیت می پردازیم.


  • سطح تخت یا منحنی فلزی مهمترین فاکتور در قابلیت لیفتینگ مگنت صنعتی است. هر چه سطح مسطح تر و بدون انحنا و صیقلی تر باشد قابلیت لیفتینگ مگنت صنعتی نیز افزایش می یابد.
  • قابلیت مگنت شو فلز که به بیان دیگر عکس العمل ترکیب آلیاژی فلز در برابر میدان مغناطیسی است از دیگر عوامل بسیار تاثیر گذار در عملکرد مگنت صنعتی محسوب می شود. فلزاتی مانند آهن با بالاترین میزان مگنت شو فلزاتی مانند تیتانیوم با حداقل میزان مگنت شوندگی روبرو هستند.
  • ضخامت قطعه فلزی از دیگر فاکتور ها بوده و با افزایش ضخامت توانایی مگنت صنعتی بار نیز در لیفتینگ افزایش می یابد.

قابلیت های خود مگنت که تحت تاثیر کیفیت تولید و برند تولید کننده این ابزار صنعتی هستند نیز بدون تردید از دیگر متغیر ها در معادله توانایی لیفتینگ مگنت صنعتی محسوب می شوند.

فرایند تعمیر و سرویس مگنت صنعتی

مگنت صنعتی بار برداری فاقد کیت های الکتریکی بوده و صرفا یک ابزار تمام مکانیکی محسوب می شود. عدم وجود قطعات الکتریکی سبب می شود تا طول عمر کاری مفید مگنت ها اغلب بسیار بالا باشد. با این وجود عملکرد در محیط های آلوده گارکاهی اغلب مشکلاتی را برای مگنت بوجود می آورد که شکستگی دسته چدنی و یا حرکت دشوار اهرم از مهمترین انها می باشد.

فرایند سرویس و تعمیرات مگنت صنعتی اغلب شامل باز کردن مگنت و شستشوی گریس های بکار گرفته شده در داخل و بین مفاصل و اجزای اهرم و بدنه مگنت می باشد. در واقع گریس های مگنت با جذب گرد و غبار و آلاینده های محیطی به تدریج خشک و دارای رسوب بوده که این امر از عملکرد سریع و راحت دستگیره جلوگیری می کند. باز کردن، شستشو گریس کاری مجدد از فرایند هایی است که تقریبا در تمامی موارد در سرویس مکنت صنعتی لحاظ می شود.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation