TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتابسیم بکسل نتاب Non-rotating wire rope یا سیم بکسل تاور کرین نوعی از سیم بکسل فولادی با مغزی فولادی است که دارای بافت ریز و تعداد بالای رشته یا استرند در ساختار سیم بکسل می باشد. سیم بکسل نتاب بگونه ای بافته می شود که در برابر تاب یا گردش در هر دو طرف مقاومت دارد. با توجه به اینکه از سیم بکسل نتاب بر روی تاور کرین ها حتی گاهی بصورت تک رشته و اغلب در ارتفاعات بلند استفاده می شود نوع بافت آن می بایست بگونه ای باشد که در برابر باز شدن و گردش FRAYING مقاومت داشته باشد چرا که باز شدن سیم بکسل عامل ایجاد لنگر یا گشتاور بوده که موجبات خطرات مالی و جانی را در لیفتینگ بار توسط تاور کرین ها به همراه خواهد داشت. در ساختار سیم بکسل نتاب از مفتول های ریزی از جنس فولاد که دارای قطر برابری نیز در سر تا سر سیم بکسل نتاب هستند استفاده شده است که به انعطاف بیشتر این دست از سیم بکسل ها کمک بسیاری می کند. سیم بکسل نتاب بر روی قرقره های چوبی مستحکم هزار متری عرضه می شود و دارای سطحی بسیار براق با بافتی شبیه به پوست مار است. از این رو سیم بکسل نتاب را به ام سیم بکسل پوست ماری نیز می شناسند.


ساختار و سایز های کاربردی سیم بکسل نتاب


سیم بکسل نتاب اغلب با دو ساختار که هر دو متشکل از تعداد زیادی رشته یا استرند و تعداد کمی مفتول در هر استرند هستند تولید می شود. دو ساختار 19X7 , 35X7 عمومی ترین و اصلی ترین ساختار های سیم بکسل نتاب تاور کرین ها را شکل می دهند که در واقع ساختار دوم با 35 استرند از ساختار اول یعنی یک سیم بکسل نتاب 19 رشته بعنوان مغزی استفاده می کند. سایز های مختلفی از سیم بکسل نتاب متناسب با قابلیت لیفتینگ و عملکرد تاور کرین ها تولید می شود که پر کاربرد ترین این سایز ها در بازه 8 میلیمتر الی 24 میلیمتر تغییر می کند. در میان تمامی سایز های سیم بکسل نتاب سایز های 16 و 18 میلیمتر دارای حداکثر میزان کاربری هستند. سیم بکسل نتاب اغلب از گرید های بالای فولادی تولید می شود که در ادامه و طی مقالات بعدی به توصیف تنسایل و سختی سیم بکسل نتاب نیز می پردازیم.

سیم بکسل نتاب 19X7

سیم بکسل نتاب 19 رشته پر کاربرد ترین نوع ساختار سیم بکسل برای اتصال بر روی تاور کرین ها محسوب می شود. نوع بافت سیم بکسل نتاب با ساختار 19X7 استاندارد است بدین معنا که قطر تمامی مفتول های بکار گرفته شده در تولید این سیم بکسل با یکدیگر برابر می باشد. قطر پایین مفتول های بکار گرفته شده سبب افزایش انعطاف و در عین حال بافت ریز مقاومت کششی بسیار بالایی را برای این سیم بکسل نتاب فراهم آورده است. سایز های متعددی از سیم بکسل نتاب 19X7 بر روی تاور ها مورد استفاده قرار می گیرد که در کمترین مقدار 8 میلیمتر و اغلب در بالاترین میزان برای تاور کرین های غول پیکر تا 24 میلیمتر نیز افزایش پیدا می کند. تنسایل مقاومتی سیم بکسل نتاب با ساختار 19X7 دارای میزان حداقل 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع می باشد که بطور عمل بر روی تاور ها استفاده می شود. با این وجود این میزان که معرف قابلیت کششی سیم بکسل نتاب نیز می باشد برای برخی از کاربری ها تا 2160 نیوتن بر میلیمتر مربع نیز قابل افزایش است.

سیم بکسل نتاب 19X7

سیم بکسل نتاب کیس وایر کره KISWIRE

سیم بکسل نتاب کیس وایر کره KISWIRE Non rotating wire rope یکی از با کیفیت ترین و البته پر تولید ترین و پر مصرف ترین نوع سیم بکسل نتاب در بازار جهانی می باشد. تنسایل مقاومت کششی سیم بکسل نتاب با برند کره ای کیس وایر اغلب دارای میزان حداقلی 1770 و در برخی از موارد دارای میزان عددی 1960 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 می باشد. مفتول های بکار گرفته شده در ساختار سیم بکسل نتاب کیس وایر کره KISWIRE با قطر ریز و تعداد کم در هر استرند و بافت آن از یکی از دو ساختار 19X7 , 37X7 تبعیت می کند که در حالت دوم از سیم بکسل نتاب 19X7 بعنوان مغزی استفاده شده است. قابلیت مقاومت بالا در برابر تاب و یا ترک و گشتاور که مانع از باز شدن بافت استرند های سیم بکسل نتاب کیس وایر کره KISWIRE می شود از ویژگی های اصلی این سیم بکسل محسوب می شود. سطح هر مفتول در ساختار این سیم بکسل نتاب از فلز زینک طی آبکاری گالوانیزه سرد پوشانیده می شود. برش زدن مقطعی برای این سیم بکسل نتاب می بایست به روش مغناطیسی برای جدا شدن بافت و مفتول ها صورت پذیرد.

سیم بکسل نتاب کیس وایر کره KISWIRE

سیم بکسل نتاب چینی

سیم بکسل نتاب در کشور های مختلف و مطابق با استاندارد های صنایع مختلفی تولید شده در گرید های مختلف و با پوشش سطحی مقاوم در برابر زنگ زدگی متنوعی به بازار عرضه می شود. سیم بکسل نتاب چینی که طبق استاندارد صنایع کشور چین تولید می شود بیش از 80% کل محصوصلات موجود در بازار ایران را شامل می شود و اغلب دارای تنسایل مقاومتی حداقل 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع و اغلب حداکثر 1960 N/mm2 می باشد که حداقل نیروی گسیختگی برابر با 41.6 KN برای سایز 8 میلیمتر را دارد. پوشش سطحی سیم بکسل نتاب تولیدی کشور چین گالوانیزه سرد و در برخی از کاربری ها روغنی می باشد و با بافت ریز و سطحی براق و تعداد استرند های بالا تولید و به بازار عرضه می شود. سیم بکسل نتاب چینی بر روی قرقره های 1000 متری به بازار عرضه می شوند.

سیم بکسل نتاب چینی
سیم بکسل نتاب تاور کرین  گالوانیزهسیم بکسل نتاب تاور کرین
سیم بکسل گالوانیزه سرد نتاب  گالوانیزهسیم بکسل گالوانیزه سرد نتاب
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation