TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

شگل نعلی شکل

شگل نعلی شکل European bow shackle یکی دیگر از شاکال پر کاربرد شگل های صنعتی محسوب می شود که دارای طراحی ویژه و کاربری انبوهی است. در اغلب اتصالات اسلینگ چه از نوع سیم بکسلی و چه از نوع زنجیری از انواع شگل ها بالاخص با کاربری بیشتر از شگل های نعلی شکل استفاده می شود. شگل نعلی شکل با بکارگیری آلیاژ های سخت فولادی و به روش فورج گرم تولید می شود. این پروسه پس از شکل گیری وارد مراحل افزاینده مقاومت تنسایل و سختی که بصورت هم راستا انجام گرفته و شامل سرمایش و گرمایش شگل نعلی شکل در دماهای مشخص می شود می باشد. بسته شدن حلقه شگل نعلی شکل با بکارگیری یک پین و در برخی از طراحی ها با یک پیچ صورت می پذیرد.


آلیاژ و گرید شگل نعلی شکل


تولید شگل نعلی شکل از آلیاژ های فولادی در گرید های مختلفی انجام می گیرد بگونه ای که قابلیت لیفتینگ این نوع شگل در برخی از سایز ها می تواند به بالای 200 تن نیز برسد. پر مصرف ترین گرید فولادی در تولید شگل نعلی شکل گرید G80 می باشد که برای شگل های عمومی که برای اتصالات جرثقیل ها و در تولید اسلینگ ها بکار گرفته می شوند مناسب می باشد. در اغلب موارد شگل نعلی شکل فولادی را بصورت آبکاری شده و برخی موارد بصورت رنگ شده به بازار عرضه می کنند تا مقاومت محیطی مناسب تری داشته باشد. البته شگل استیل نیز که از دیگر انواع متریال بکار گرفته شده در شگل ها محسوب می شود نمونه ای دیگر از شگل های پر کاربرد صنعتی محسوب می شود که در گرید های بگیر و نگیر استنلس استیل تولید و عرضه می شود.

شگل نعلی شکل

شگل نعلی شکل گرین پین

شگل نعلی شکل یکی از انواع پر کاربرد شکل صنعتی می باشد که در اتصالات لیفتینگ کاربرد بسیاری دارد. ضریب امنیتی، کیفیت متریال بکار گرفته شده در تولید، فرایند حرارتی تولید که تماما به تنسایل مقاومتی بالای شگل نعلی شکل و سختی سطحی آن می انجامند تماما جزو تکنولوژی های مخفی هر برندی محسوب می شوند. شگل نعلی شکل گرین پین Green Pin محصولی از کشور آلمان تولید شده در کشور هلند می باشد که در تناژ مختلفی تولید شده و حتی برای کاربری های دریایی و بارگیری کشتی رانی ها از شگل نعلی شکل گرین پین تا تناژ 250 تن نیز استفاده می شود. استفاده از کربن با درصد مناسب در ساختار که هم سبب بالا رفتن مقاومت کششی شگل نعلی شکل گرین پین شده است و هم مقاومت در برابر ضربه را نیز در آن تحت تاثیر قرار نداده است از مشخصات اصلی این شگل نعلی شکل می باشد. استفاده از شگل نعلی شکل در اتصالات اسلینگ سیم بکسل و اسلینگ زنجیری بصورت همزمان می باشد. تکین بکسل وارد کننده سایز های مختلف شگل نعلی شکل در ایران می باشد.

شگل نعلی شکل گرین پین

نوع اتصال پین و پیچ در طراحی شگل نعلی شکل

صرف نظر از نوع بدنه شگل نعلی شکل ، پین بار یا پیچ و مهره ای که بر روی شگل نعلی شکل برداشته می شود از طریق بدن مختلف به روش های مختلف بسته می شود. یکی از متداول ترین تنظیمات ، پیچ پیچ دار یا نوع پین پیچ است - ممکن است رزوه در این پین ها گاه به گاه کامل باشد ، اما بیشتر اوقات فقط بخشی از آن رزوه می شود تا امکان اتصال ایمن با بدنه بند را فراهم کند اما بدون افزودن اصطکاک به پیوست بار در جای دیگر در طول پین.
شگل نعلی شکل پیچ کاملاً برای اکثر برنامه های موقتی مناسب هستند ، مشروط بر اینکه در هنگام پشتیبانی ، خطر حرکت بار به میزان قابل توجهی وجود نداشته باشد. در برخی شرایط ، این می تواند پین را بچرخاند و به تدریج از رشته خود خارج کند. اگر یک پین از نوع پیچ برای یک کار خاص مناسب تشخیص داده شود ، یکی از مزایای اصلی آن این است که کل تنظیمات قید فقط از دو قسمت تشکیل شده است ، و مونتاژ و جداسازی آن سریعتر و راحت تر است.
نوع متداول دیگر پین شگل نعلی شکل نسخه پیچ ایمنی است که در آن یک پین اسپلیت یک مهره و پیچ را در جای خود نگه می دارد و مانند یک شکاف عمل می کند. سپس بند به طور م aثر به یک جز three سه ، چهار یا حتی پنج بخشی تبدیل می شود ، که تنظیم و کار با آن ذاتاً کمتر از قید پین پیچ دو بخشی خواهد بود.
با این حال ، یک پین پیچ ایمنی برای استفاده در اتصالات دائمی یا سناریوهایی که احتمالاً حرکتی از بار است که می تواند باعث بازشدن پین رزوه شود ، بهتر است. پین های پیچ ایمنی شگل نعلی شکل همچنین هنگام استفاده در تنظیماتی که امکان مشاهده / دسترسی به پین ​​برای اهداف بازرسی منظم را ندارد ، انتخاب بهتری است.

نوع اتصال پین و پیچ در طراحی شگل نعلی شکل
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2022 | All ights Reserved | takinboxel Corporation