TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

قلاب گردان

قلاب گردان Swivel hook یکی دیگر از انواع کاربردی قلاب می باشد که در واقع از دو بخش مجزا تشکیل شده است که با یکدیگر درگیر شده اند. قلاب گردان یا سویول قابلیت گردش 360 درجه به صورت نا محدود در هر دو جهت ساعت گرد و پاد ساعت گرد را داشته و کاربری اصلی آن بر روی جرثقیل ها و تاور کرین ها می باشد. استفاده از قلاب گردان بر روی اسلینگ و جرثقیل این اجازه را فراهم می کند که بار بصورت نا محدود حول راستای سیم بکسل یا زنجیر اتصالی گردش کند. این گردش در برخی از موارد که قلاب گردان را طلب می کند امری مفید و کاربردی است اما در مواردی که گردش بار بالاخص در ارتفاعات می تواند سبب ایجاد لنگر گردد می بایست از قلاب ثابت استفاده نمود. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده انواع قلاب گردان در سایز های مختلف برای کاربری های لیفتینگ در ایران می باشد.


گرید ها و متریال مختلف قلاب گردان


قلاب گردان نیز مانند دیگر اتصالات سیم بکسل در گرید های مختلفی تولید می شود که در دو دسته اصلی قلاب گردان فولادی و قلاب گردان استنلس استیل قابل دسته بندی می باشد. قلاب گردان در بالا و محل اتصال با اسلینگ سیم بکسل یا زنجیر دارای یک حلقه بسته و در پایین متصل به یک قلاب که اغلب ضامن دار نیز می باشد قرار دارد. قلاب استیل از نوع گردان در دو گرید 304 و 316 تولید شده و به سبب خواص ضد زنگی که دارد بر روی ادوات لیفتینگ نصب می شود و این در حالی است که در اغلب موارد قابلیت های لیفتینگ قلاب گردان فولادی به سبب تنسایل بالاتر مناسب تر است. قلاب گردان فولادی اغلب با گرید G80 مورد استفاده قرار می گیرد و در تناژ بالا برای برخی برند ها تا بالای 100 تن نیز تولید شده است.

قلاب گردان

مقاومت سطحی قلاب گردان

قلاب گردان از انواع قلاب های جرثقیل محسوب می شود که بر خلاف قلاب ثابت قابلیت گردش 360 درجه دارد. در صورت استفاده از قلاب گردان استیل بدون نیاز به آبکاری و یا محافظت سطحی به سبب داشتن عناصر فلزی فعال طول عمر و دوام قلاب گردان در برابر آب و رطوبت بسیار بالا می باشد. با این وجود قلاب گردان فولادی برای داشتن مقاومت محیطی در برابر زنگ زدگی نیاز به محافظت سطحی دارد. در اغلب موارد برای برند های مختلف تولید کننده قلاب گردان از روش رنگ کوره ای بر روی سطح فولاد که از تماس مستقیم آب و رطوبت با سطح فولاد ممانعت می کند استفاده می شود. در مواردی آبکاری های روی یا زینگ از نوع گالوانیزه گرم و سرد از روش های دیگری است که در محافظت سطحی قلاب گردان و انواع اتصالات فولادی سیم بکسل استفاده می شود.

مقاومت سطحی قلاب گردان

قلاب گردان کروزبی سری S-4320

قلاب گردان کروزبی به روش ورج و دارای عملیات حرارتی با تنسایل بالا تولید می شود.
قلاب های گردان دارای درجه بندی بار هستند.
طراحی مناسب ، جعل دقیق و خاموش کردن و کنترل خنک کننده دقیق باعث می شود حداکثر قدرت بدون وزن زیاد و فله باشد.
نوک قلاب با مشخصات کم برای استفاده از کیت قفل Crosby S-4320 یا PL-N طراحی شده است.
قلاب های بالابر حاوی علائم جعلی در محصول است که به دو (2) ویژگی QUIC-CHECK® اشاره دارد:
شاخص های تغییر شکل - دو علامت استراتژیک قرار گرفته ، یکی درست در زیر ساق پا یا چشم و دیگری در نوک قلاب گردان ، که امکان اندازه گیری QUIC-CHECK را برای تعیین تغییر دهانه گلو فراهم می کند ، بنابراین سو indic استفاده یا اضافه بار را نشان می دهد.
شاخص های زاویه - حداکثر زاویه موجود را نشان می دهد که بین دو (2) پایه زنجیر در قلاب گردان کروزبی Crosby مجاز است. این شاخص ها همچنین فرصتی برای تقریب سایر زاویه های موجود بین دو پایه زنجیر فراهم می کنند.
تأیید و صدور گواهینامه مطابق با قوانین 1-1-17.7 ABS 2006 Vessel Vessel و راهنمای ABS برای صدور گواهینامه جرثقیل.

قلاب گردان کروزبی سری  S-4320

قلاب گردان سری S3319 CROSBY

این قلاب گردان محصول آمریکایی از برند کروزبی CROSBY برای اتصالات لیفتینگ از 1630 کیلوگرم تا 4500 کیلوگرم تولید می شود. استفاده از این قلاب گردان جرثقیل که در مرحله تست با ظرفیت 2 برابر بیشتر از WLL واقعی مورد تست قرار می گیرد علاوه بر اتصالات جرثقیل برقی و دستی در اتصالات با طناب مصنوعی پلی پروپیلن نیز استفاده گسترده ای دارد. این قلاب گردان مناسب برای چرخش غیر مکرر ، غیر مداوم تحت بار بوده و
استفاده در محیط خورنده نیاز به بازرسی راد و مهره مطابق باASME B30.10-1.2.1 (b) (2) (c) 2000 دارد. نوع اتصال این سری از قلاب گردان کروزبی از نوع سوکتی همراه با پیچ و مهره می باشد. قابلیت لیفتینگ اسمی قلاب بالابر گردان باید حداقل 5 تا 1 برای قلاب های چشم کربنی ، قلاب های آلیاژی و قلاب های کربنی و 4.5 تا 1 قلاب های آلیاژی باشد. که به عنوان DESIGN FACTOR شناخته می شود ، معمولاً با تقسیم بار نهایی اسمی به حد بار کار محاسبه می شود. بار نهایی ، بار متوسط ​​یا نیرویی است که در آن محصول از کار می افتد یا دیگر از بار پشتیبانی نمی کند. حد بار کاری حداکثر جرم یا نیرویی است که محصول مجاز به پشتیبانی در خدمات عمومی است. فاکتور طراحی برای قلاب گردان کروزبی به طور کلی به صورت نسبی مانند 5 به 1 بیان می شود. همچنین برای طراحی قلاب ها انتخاب فولاد مناسب مهم است.

قلاب گردان سری S3319 CROSBY
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2022 | All ights Reserved | takinboxel Corporation