TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

وینچ برقی

وینچ برقیوینچ برقی تک فاز یکی از ابزار حمل بار می باشد که از آن اغلب بعنوان وینچ بالابر در ساختمان ها و برای حمل مصالح ساختمانی استفاده می شود. وینچ برقی ابزاری سیم بکسلی می باشد که با برق شهری تک فاز یعنی برق 220 ولت کار می کند. وینچ ها ابزاری 2 کاره هستند یعنی به خودی خود تنها برای لیفتینگ عمودی بار مورد استفاده قرار گرفته و در یک نقطه بصورت پیچ و مهره ای فیکس می شوند. البته بر روی برخی سیستم های بالابر ساختمان ها از ریل هایی نیز استفاده می شود که پس از حمل مصالح وینچ بر روی این ریل ها بصورت دستی جابجا شده و امکان حرکت افقی بار پس از لیفتینگ را نیز پدید می آورد.

وینچ برقی بر خلاف جرثقیل های سیم بکسلی دارای ظرفیت لیفتینگ محدودی می باشد که در اغلب موارد 1 تن و بصورت دوبل 2 تن می باشد. در معرفی ظرفیت لیفتینگ وینچ های برقی از دو عدد مانند وینچ 200 به 400 استفاده می شود که عدد اول توان واقعی وینچ در اتصال سیم بکسل بصورت تک و عدد دوم در صورت کاربری دوبل سیم بکسل می باشد. بر روی وینچ های برقی از سیم بکسل فولادی اغلب یا با ساختار 6 رشته و در برخی از موارد از سیم بکسل نتاب بصورت 19 رشته استفاده می شود. اغلب نمونه های وینچ برقی موجود در بازار ایران وارداتی از کشور چین می باشند. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده انواع وینچ برقی تک فاز در ایران است.

اجزای بدنه وینچ برقی تک فاز

وینچ های برقی تک فاز از یک موتور الکتریکی تک فاز در اتصال استفاده می کنند که توان و دور موتور بر حسب توان وزنی وینچ برقی مشخص می شود. این موتور الکتریکی دارای یک شافت دوار در خروجی می باشد که با سرعت دورانی بالایی در گردش بوده و قابلیت اتصال مستقیم به درام وینچ را ندارد. از این رو از یک گیربکس خورشیدی اغلب از نوع هالوشافت در بین موتور الکتریکی و درام وینچ برقی استفاده می شود. وینچ ها به یک سیستم ترمز ایمنی نیز مجهز می باشند که اغلب بصورت ترمز بر روی الکتروموتور اتصال پیدا می کند. بر روی وینچ های برقی سیم بکسلی از سیم بکسل فولادی اغلب در متراژ 20 الی 50 متر استفاده می شود. انتهای سیم بکسل نیز به یک قلاب هوک وصل می شود که امکان اتصال به بار را فراهم می آورد.

وینچ برقی 200 به 400  تک فازوینچ برقی 200 به 400
وینچ برقی ساختمانی 400 به 800  تک فازوینچ برقی ساختمانی 400 به 800
وینچ تک فاز بالابر 600 به 1200  تک فازوینچ تک فاز بالابر 600 به 1200
وینچ تک فاز برقی 100 به 200  تک فازوینچ تک فاز برقی 100 به 200

تفاوت وینچ با جرثقیل برقی

وینچ برقی و جرثقیل برقی هر دو به منظور لیفتینگ بار مورد استفاده قرار می گیرند با این تفاوت که وینچ ها حداکثر برای جابجایی و لیفتینگ بار تا ظرفیت وزنی 2 تن مورد استفاده قرار گرفته حال آنکه جرثقیل برقی سیم بکسلی تا ظرفیت های بالای 60 تن نیز تولید می شود. در حالیکه وینچ برقی بصورت تک فاز تولید شده و از یک موتور الکتریکی هم توان با برق 220 ولت استفاده می کند جرثقیل های برقی سیم بکسلی از یک موتور الکتریکی 3 فاز با ولتاژ 360 الی 420 ولت استفاده می کنند که نیروی محرکه و توان بالایی را به همراه دارد.

گیربکس مورد استفاده بر روی وینچ برقی هر چند مانند جرثقیل برقی از نوع خورشیدی است اما در سایز کوچکتر با قابلیت انتقال گشتاور بسیار پایین تر تولید می شود. علاوه بر قابلیت های لیفتینگ در تفاوت جرثقیل برقی و وینچ برقی باید گف=ت که وینچ ها تنها بصورت 2 کاره تولید می شوند و تنها قابلیت لیفتینگ عمودی بار را دارند. این در حالی است که جرثقیل برقی سیم بکسلی بصورت 4 کاره همراه با یک کالسکه سقفی برای انتقال افقی بار پس از لیفتینگ مورد استفاده قرار می گیرد. شایان ذکر است که از وینچ برقی برای انتقال و لیفتینگ بار تا ارتفاع های بسیار بالا استفاده می شود حال انکه جرثقیل برقی سیم بکسلی اغلب دارای حداکثر ارتفاع لیفتینگ 12 الی 14 متر است.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation