TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

بست سیم بکسل

بست سیم بکسلبست سیم بکسل از اتصالاتی است که منحصرا برای سیم بکسل بکار گرفته می شود. بست سیم بکسل ابزاری برای ایجاد اسلینگ های سبک سیم بکسل و یا برای بست زدن به انتهای سازه های سیم بکسلی است. بست های سیم بکسل نه تنها از متریال متنوع بلکه با استاندارد های مختلفی نیز تولید می شوند که هر یک دارای استاندارد ابعادی و تولید گریپ برای بست بکسل و همچنین انکر بولت ویژه خود هستند. بست سیم بکسل بر حسب سایز سیم بکسل انتخاب می شود و برای عبوذ و گذر دو قطر از سیم بکسل یعنی یکبار در رفت و بار دیگر در برگشت بکار گرفته می شود.


مشخصات مکانیکی بست سیم بکسل


بست سیم بکسل متشکل از 3 بخش اصلی می باشد که عبارتند از یک پیچ یو شکل که در واقع نوعی انکر بولت می باشد، بر روی پیچ یو شکل در ساختار بست سیم بکسل از یک یک گریپ یا نگهدارنده استفاده شده است که از داخل در تماس و بصورت فشرده بر روی سطح سیم بکسل قرار می گیرد و در نقطه بیرونی بر روی پیچ یو شکل و در بیرون نگهدارنده نیز از دو عدد مهره شش گوش استفاده شده که با افزایش تنش اتصال مهره ها فشردگی سیم بکسل نیز در ساختمان بست سیم بکسل افزایش پیدا می کند.

بست سیم بکسل چدنی

بست سیم بکسل چدنی cast iron wire rope clip که در واقع تنها بخش گریپ یا نگهدارنده قرار گرفته بر روی سطح سیم بکسل از جنس چدنی می باشد یکی از انواع بست های سیم بکسل محسوب می شود و در ایجاد حلقه در سر باز سیم بکسل و یا در اتصالات سازه های سیم بکسلی بکار گرفته می شود. بخش دیگر بست بکسل چدنی که شامل یک پیچ یو شکل و دو عدد مهره شش گوش می باشد از جنس فولادی تولید می شوند. در کل پیچ و مهره های صنعتی از جنس چدنی تولید نمی شوند چار که وجود درصد بالای کربن در ساختار چدن سبب ترد شدن آن می شود و حساسیت آن را بالاخص در برابر ضربه بالا می برد. بست سیم بکسل چدنی در سایز های اینچی و میلیمتری تولید و عرضه می شود. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع بست بکسل چدنی در ایران می باشد.

بست سیم بکسل چدنی

بست استیل سیم بکسل

بست استیل سیم بکسل stainless steel wire rope clip در واقع یکی از ابزارات اتصال سیم بکسل استیل محسوب می شود. بکارگیری این بست سیم بکسل برای قطعات برش خورده از سیم بکسل استیل بدون داشتن چشمی های اسلینگ می باشد که اغلب از بیش از یک عدد بست استیل سیم بکسل استفاده می شود. سایز های اینچی و میلیمتری از بست سیم بکسل از جنس استیل وجود دارند که انتخاب آنها متناسب با سایز سیم بکسل و قابلیت های لیفتینگ می باشد. بطور معمول مقاومت تنسایل این بست بکسل از جنس استنلس استیل برابر با 1570 نیوتن بر میلیمتر مربع می باشد و بدون نیاز به هیچ روکش یا آبکاری سطحی در صنایع استفاده می شود . تدو تیپ و در هر تیپ دو گرید از این بست سیم بکسل از جنس استنلس استیل وجود دارد که مانند دیگر اتصالات استیل سیم بکسل در دو گرید 304 و 316 قابل عرضه می باشد. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع بست سیم بکسل در گرید های مختلف فولادی و استیل برای انواع پل معلق، نرده های استیل و اتصالات سیم بکسل فولادی و استیل می باشد.

بست استیل سیم بکسل

نوع دنده ها در تولید انکر بست بکسل

نوع پیچ بکار گرفته شده در تولید بست بکسل در واقع پیچ یو U می باشد که در واقع در دسته انکر بولت ها دسته بندی می شود. برای انواع پیچ های صنعتی من جمله پیچ بدنه بست بکسل دو نوع دنده یعنی دنده ریز Fine thread و دنده درشت Coarse thread بکار گرفته می شود دنده های ریز در صنایع برای پیچ و مهره هایی با کاربری خاص و با تلورانس و لقی بسیار کم بکار گرفته می شوند و تنها محدود به پیچ و مهره های فولادی با گرید بسیار بالا هستند. تولید بست بکسل از گرید های استنلس استیل گرفته تا فولاد سطح متوسط صورت گرفته و از این رو نوع دنده های بکار رفته در تولید انکر بولت در بدنه بست سیم بکسل از نوع دنده درشت Coarse thread می باشد. این امر منجر به افزایش طول گام پیچ و افزایش سرعت اتصال بست بکسل نیز می شود.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation