TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

تسمه حمل بار

تسمه حمل بارتسمه حمل بار Webbing sling یکی از ابزار های راهبردی می باشد که در کنار زنجیر و سیم بکسل مثلث لیفتینگ را تکمیل می کند. تسمه حمل بار از الیاف پارچه ای تولید می شود که دارای جنس الیاف پلی استر با خلوص بسیار بالا و بالای 99.5 درصد می باشد. تسمه حمل بار در شکل های مختلفی تولید می شود که هر یک برای لیفتینگ در شرایطی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه حمل بار با توجه به جنس پارچه ای که دارد بسیار نرم با انعطاف بالا می باشد و از این رو در تماس با سطوح نرم، ظریف و حساس از آسیب بر روی این سطوح جلوگیری می کند و از این رو در صنایع در بسیاری از موارد برای لیفتینگ اجسام مانند قایق ها، کشتی، هواپیما و هر جسم دیگری که سطح زنجیر و سیم بکسل در لیفتینگ می تواند سبب آسیب به آن شود مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه حمل بار از قابلیت وزنی 1 تن الی 35 تن بصورت انبوه مورد استفاده قرار می گیرد اما در ضرفیت های بالاتر نیز تولید می شود. تکین بکسل وارد کننده برند های مختلف و تناژ مختلف تسمه حمل بار در ایران می باشد.


شکل های کاربردی تسمه حمل بار


تسمه حمل بار دارای بیشترین میزان کاربری بصورت تسمه تخت می باشد. تسمه های تخت که در دو طرف دارای چشمی برای اتصال با دیگر ادوات لیفتینگ مانند قلاب، شگل و حلقه فولادی هستند در متراژ 1 متر حداقل به بالا تولید می شوند. تسمه تخت دارای تنوع ابعادی بسیار بالایی بوده در متراژ مختلفی نیز یافت می شود. از دیگر انواع پر کاربرد تسمه حمل بار تسمه گرد معروف به تسمه اسلینگ می باشد که بصورت یک تکه بافته شده و یا در نقطه ای به هم رسانی شده و بافته شده است. در داخل تسمه حمل بار گرد از الیاف ویژه ای برای افزایش استحکام کششی استفاده شده است. تسمه جغجغه نیز یکی دیگر از روش های بکارگیری تسمه حمل بار محسوب می شود که از آن برای افزایش تنش اتصال در بارگیری ها و باربری ها استفاده می شود. تکین بکسل ارائه مناسب ترین قیمت تسمه حمل بار در انواع و تناژ مختلف در ایران می باشد.

تسمه حمل بار 2 تن تخت سبز رنگ

تسمه حمل بار از نوع تخت به رنگ سبز با قابلیت لیفتینگ بار 2 تن در بازار عرضه می شود. این تسمه حمل بار دارای ضخامت 50 الی 70 میلیمتر می باشد و اغلب بصورت تک لا مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه حمل بار سبز رنگ 2 تن با ضریب امنیتی حداقلی 5:1 تولید می شود و در برخی از برند های تولید کننده این ضریب امنیتی برای تسمه حمل بار تا 7:1 نیز پیس می رود. بدین معنا که در مرحله تست کشش تسمه حمل بار حداقل تا 5 برابر توان اسمی خود را تحمل می کند. قابلیت لیفتینگ تسمه حمل بار تا اندازه زیادی تابع نوع و شکل اتصال و بکارگیری آن می باشد. تسمه 2 تن حمل بار از نوع تخت در متراژ مختلف و اغلب تا میزان حداکثری 5 متر عرضه می شود.

تسمه حمل بار 2 تن تخت سبز رنگ

تسمه حمل بار بنفش رنگ 1 تن

تسمه حمل بار بنفش رنگ 1 تن 1 ton purple webbing sling در واقع دارای کمترین ظرفیت لیفتینگ در میان انواع تسمه حمل بار می باشد که اغلب دارای عرض 25 الی 30 میلیمتر بوده و اغلب بصورت تسمه تخت مورد استفاده قرار می گیرد. در دو سر این تسمه حمل بار تخت دو عدد چشمی بصورت دوخته شده قرار دارد که برای اتصال مورد استفاده قرار می گیرد. ضریب امنیتی حداقل بکار گرفته شده برای تسمه حمل بار بنفش رنگ 1 تن 5:1 برای پایین ترین برند ها بوده و برای برند های معتبر تولید کننده به ضریب 7:1 نیز می رسد. دلیل تولید تسمه حمل بار با ضریب امنیتی بسیار بالا پایین آمدن قابلیت ها در برابر تماس با اشیا تیز می باشد. علاوه بر این قابلیت های لیفتینگ تسمه حمل بار بنفش رنگ 1 تن تا اندازه زیادی تابع شرایط و زاویه اتصال بوده و می تواند در حالت اتصال دوبل یا U تا دو برابر نیز افزایش داشته باشد. در قسمت چشمی این تسمه حمل بار اغلب از یک لایه پارچه پلی استر مازاد نیز برای بالا بردن مقاومت سایشی استفاده می شود.

تسمه حمل بار بنفش رنگ 1 تن

تسمه حمل بار تخت زرد رنگ 3 تن

تسمه حمل بار تخت زرد رنگ 3 تن 3 ton flat yellow webbing sling که دارای عرض 75 الی 100 میلیمتر می باشد متشکل از الیاف پلی استر با خلوص 99% بوده و در متراژ مختلف تولید می شود. تسمه حمل بار تخت زرد رنگ 3 تن در قسمت چشمی دارای یک لایه دوخت برای افزایش قابلیت های سایشی بوده و اغلب تا متراژ 10 متر نیز تولید می شود. قابلیت های لیفتینگ این تسمه حمل بار بر حسب استفاده بصورت تک لایه یا دو لایه متفاوت می باشد و در برخی از موارد برای برخی از برند ها مانند برند همیلتون در دو طرف جانبی این تسمه حمل بار از مفتول هایی فولادی در داخل بافت برای جلوگیری از پارگی کلی در تماس با سطوحی برنده مانند ورق های فولادی یا استیل با برندگی بالا استفاده شده است. توان اسمی لیفتینگ توسط این تسمه بصورت اتصال آویز بار مشخص شده است.

تسمه حمل بار تخت زرد رنگ 3 تن
تسمه تخت حمل بار 5 تن  تسمه تختتسمه تخت حمل بار 5 تن
تسمه حمل بار 4 تن طوسی رنگ  تسمه تختتسمه حمل بار 4 تن طوسی رنگ
تسمه حمل بار YALLE یال  تسمه تختتسمه حمل بار YALLE یال

فاکتور های کیفی و قیمت تسمه حمل بار

معیار فروش و قیمت گذاری تسمه های حمل بار بر حسب متر می باشد. اما آنچه سبب بالا و پایین رفتن قیمت تسمه حمل بار در متر می شود فاکتور هایی بسیار متعدد می باشند. طبیعتا با بالا رفتن این قیمت میزان قابلیت لیفتینگ بار و طول عمر نیز می بایست افزایش داشته باشد. در کل می توان معیار های افزایش قیمت تسمه حمل بار را مطابق زیر دسته بندی نمود.


  • متراژ، ضخامت و عرض تسمه حمل بار سه فاکتور از نوع فاکتور های ابعادی هستند که مشخص کننده میزان متریال بکار گرفته شده در تولید تسمه حمل بار بوده که بصورت مستقیم نیز بر روی قابلیت و توان کششی آن تاثیر می گذارند و اولین و مهمترین فاکتور تاثیر گذار بر قیمت تسمه حمل بار هستند.
  • برند تولید کننده تسمه حمل بار که در واقع مبین کیفیت تولید، دقت و قابلیت های کاری بوده و در دید کاربران برند بعنوان ساده ترین راه برای شناخت کیفیت و امنیت کارکرد ابزار آلات لیفتینگ بار محسوب می شود.
  • ضریب امنیتی تسمه حمل بار فاکتوری بسیار مهم در عملکرد این ابزار در لیفتینگ محسوب می شود. برند های مختلف از ضرایب امنیتی بین 5:2 الی 8:2 برای تولید تسمه حمل بار استفاده می کنند. بالا رفتن ضریب امنیتی بیانگر بالا بودن قابلیت ها و امنیت این تسمه می باشد.

بسیاری از تولید کنندگان تسمه حمل بار از اتصالاتی مضائف برای بالا بردن توان این تسمه بالاخص در تماس با سطوح تیز استفاده می کنند که این اجزا نیز می توانند بصورت مستقیم سبب افزایش قیمت تسمه حمل بار گردند.

معیار های تخمین ظرفیت بارگیری تسمه حمل بار

گرفتن در معرض نور خورشید و سایر عوامل محیطی مانند آلودگی یا مواد ریزشی و تغییرات چرخه ای دما و رطوبت ، می تواند منجر به زوال تسمه حمل بار در اثر صاف کننده شود. میزان این بازدارندگی با سطح نوردهی و با ضخامت مواد اسلینگ و تسمه حمل بار متفاوت است. نشانه قابل مشاهده چنین وخامت محیطی می تواند موارد زیر را شامل شود: • کمرنگ شدن رنگ تار • نخ سطح ناصاف یا گمشده تار • کوتاه شدن طول آستین • کاهش خاصیت کشش بند به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، که اغلب با تسریع آسیب ساینده مشخص می شود به نخهای سطح زنجیر • شکستگی یا آسیب به الیاف نخ ، که اغلب با ظاهر فازی تسمه حمل بار مشهود است • سفت شدن تار ، در صورت قرار گرفتن تارهای تسمه حمل بار در معرض شرایط فضای باز مشهود است


جنس تسمه حمل بار و ظرفیت بارگیریتسمه های بار نایلونی و پلی استری به دلیل تخریب ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر منابع قابل اندازه گیری تابش اشعه ماورا بنفش ، دارای عمر مفید کافی در فضای باز هستند. آسانسورهای کشنده تسمه تخت حمل بار که به طور منظم در معرض شرایط بیرونی هستند باید با تاریخ مشخص شوند آنها در سرویس قرار می گیرند و باید هر شش ماه دو برابر ظرفیت خود را آزمایش کنند. هنگامی که قرار گرفتن در معرض تجمع در فضای باز به این محدودیت ها رسید ، تمام نایلون و پلی استرهای برافروخته باید به طور دائمی از سرویس خارج شوند: 1 سال برای تسمه حمل بار تک لایه و دو لایه و

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation