TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

قلاب دانه گیر

قلاب دانه گیر Clevis grab hook یکی از اتصالاتی است که بیشتر برای زنجیر و در اتصالات اسلینگ زنجیری بکار گرفته می شود. در واقع نقش قلاب دانه گیر یا هدایت یک زنجیر دیگر در اتصال و یا تغییر طول اتصال زنجیر در اسلینگ های زنجیری می باشد. دهانه قلاب دانه گیر با دهانه قلاب های دیگر مانند قلاب S متفاوت بوده و به شکل یک دهانه با عرض ثابت که متناسب با قطر مفتول زنجیر فولادی بار انتخاب می شود می باشد. در قسمت فوقانی قلاب دانه گیر زنجیر یا دارای شکل یک حلقه یا چشمی است که بصورت یکچارچه تولید شده است و برای اتصال این نوع قلاب دینهگیر از قلاب، شگل و یا در واردی از لینک اتصال زنجیر استفاده می شود. در طراحی دیگر قلاب دانه گیر زنجیر در بالا دارای یک فک با پین جدا شونده می باشد که این مدل طراحی قلاب دانه گیر قابلیت اتصال مستقیم با زنجیر را نیز فراهم می کند. تکین بکسل وارد کننده انواع اتصالات زنجیر فولادی در سایز های مختلف می باشد.


گرید های کاربردی قلاب دانه گیر زنجیر


قلاب دانه گیر زنجیر هم در گرید های پایین آهنی مثل گرید G43 برای اتصال با زنجیر های آهنی مثل زنجیر های کستارگاهی مورد استفاده قرار می گیرد و هم برای کاربری های اسلینگ قلاب دانه گیر فولادی در گرید G80 و حتی برای برخی کاربری ها تا گرید G120 نیز تولید می شود. قلاب دانه گیر زنجیر علاوه بر گرید های مختلف فولادی در گرید های استنلس استیل نیز تولید می شود که دو گرید 304 و 316 پر مصرف ترین این گرید ها محسوب می شود. انتخاب سایز و گرید قلاب دانه گیر دقیقا مطابق با سایز و گرید زنجیر اتصالی و حتی در مواردی با سایز برابر و یک گرید بالاتر انجام می گیرد.

قلاب دانه گیر

استاندارد تولید قلاب دانه گیر

قلاب دانه گیر زنجیر با استاندارد های بین المللی و استاندارد های آمریکایی بصورت مختلف یکی با ابعاد میلیمتری و دیگری با ابعاد اینچی تولید می شود. استاندارد بین المملی تولید قلاب دانه گیر زنجیر EN1677 می باشد که به تبیین شکل ظاهری و طراحی قلاب دانه گیر برای ضرفیت های تنی مختلف می پردازد. این استاندارد البته متفاوت با استاندارد G80 می باشد که نه تنها برای قلاب دانه گیز بلکه برای تمامی انواع اتصالات زنجیر نیز صادق می باشد. استاندارد G80 یک استرندارد ابعادی نبوده و اشاره به متریال و گرید بکار گرفته شده در تولید زنجیر و قلاب دانه گیر زنجیر دارد. بر طبق استاندارد MBL تعیین شده برای قلاب دانه گیر 4 برابر WLL این قطعه صنعتی می باشد.

استاندارد تولید قلاب دانه گیر

قلاب دانه گیر زنجیر گرید 8 برای زنجیر سایز 7 الی 20 میلیمتر

قلاب دانه گیر زنجیر گرید 8 که برای اتصال همراه با زنجیر G80 تولید شده است مانند کلیه دیگر اتصالات فولادی سیم بکسل و زنجیر که از گرید 8 تولید می شوند مطابق با استاندارد EN1677-1+2 تولید شده و تمام اجزای تولید شده به روش فورج گرم بصورت جداگانه تست ترک مگنافلوکس دارند تا از عرضه قلاب دانه گیر که دارای ریز ترک های میکروسکوپی داخلی هستند به بازار جلوگیری شده که پس از عملیات حرارتی تشخیص داده می شوند ، سپس بر اساس استاندارد EN1677 ، بار آزمایش شده به صورت جداگانه تا 2.5 برابر حد کار تعیین شده برای قلاب دانه گیر زنجیر بار آزمایش می شود. فقط اجزای سازگار با تمام جنبه های EN1677 می توانند در زنجیرهای زنجیره ای دارای گواهینامه EN818-4 استفاده شوند

قلاب دانه گیر زنجیر گرید 8 برای زنجیر سایز 7 الی 20 میلیمتر
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2022 | All ights Reserved | takinboxel Corporation