TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

زنجیر G80

زنجیر G80 chain در واقع پر مصرف ترین نوع زنجیر فولادی در صنایع محسوب می شود. زنجیر G80 در سایز های اینچی و میلیمتری تولید می شود و به روش فورج گرم تولید شده است. در تولید زنجیر G80 از گرید های مناسب مفتول های فولادی متناسب با قطر زنجیر در فواصل مشخص که برابر با محیط هر دانه زنجیر G80 می باشد برش می خورد. این قطعات برش خورده سپس گرم شده و با عبور از یک قالبت منحنی به شکل دانه های زنجیر در آمده و از داخل دانه قبلی عبور می کند. زنجیر G80 هم بصورت متری و هم بصورت کیلویی در بازار معامله می شود و اغلب توسط تولید کنندگان در داخل بشکه های مستحکم فولادی ارائه می شود. قیمت زنجیر G80 در مقایسه با زنجیر های معمولی که گرید پایینتری مثل G43 از نوع زنجیر آهنی هستند بالاتر می باشد.


نوع آبکاری زنجیر G80


زنجیر G80 هر چند فولادی بوده و دارای مقاومت کششی مناسبی برای کاربری های لیفتینگ و اسلینگ زنجیر فولادی بار دارد اما مانند دیگر قطعات فولادی صنعتی در برابر آب، رطوبت، باران های اسیدی و گازهای خورنده صنعتی بسیار ضعیف بوده و به سرعت در آستانه زنگ زدگی قرار می گیرد. زنگ زدگی زنجیر G80 که ابتدا به شکل یک لایه نازک اکسید شده به رنگ نارنجی رنگ آغاز می شود می تواند به تدریج با نفوذ به لایه های درونی تر سبب پوک شدن و عملا از بین رقتن کارایی و قابلیت کششی زنجیر G80 گردد. از این رو در صنایع برای افزایش مقاومت و طول عمر روش هایی را برای افزایش طول عمر زنجیر گرید G80 ارائه می کنند.


یکی از عمومی ترین روش های حفظ قابلیت های زنجیر گرید G80 استفاده از روش فسفاته می باشد که منجر به شکل گیری یک لایه سیاه رنگ مات بر روی سطح زنجیر می شود و مقاومت بسیار مناسبی را در برابر زنگ زدگی به زنجیر می دهد. روش آبکاری گالوانیزه زنجیر G80 نیز یکی دیگر از این روش ها محسوب می شود که به دو روش گالوانیزه سرد با ایجاد حداقل مقاومت محیطی و آبکاری گالوانیزه گرم با ایجاد حداکثر مقاومت محیطی همراه است.


موارد کاربرد زنجیر گرید G80


از زنجیر G80 در اغلب اتصالات اسلینگ زنجیری استفاده می شود. بر روی جرثقیل های سقفی زنجیری چه از نوع دستی و چه به شکل جرثقیل برقی نیز از زنجیر فولادی G80 استفاده می شود که در سایز های مختلف بر حسب قابلیت های لیفتینگ جرثقیل دستی مورد استفاده قرار می گیرد. البته گرید های بالاتری از زنجیر فولادی بالاتر از گرید G80 مانند گرید های G100, G120 نیز وجود دارند که اغلب تولید شرکت های بسیار معتبر تولید کننده اتصالات سیم بکسل و زنجیر مانند شرکت کروزبی آمریکا هستند. تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع زنجیر فولادی بار گرید G80 در سایز های مختلف در ایران می باشد.

زنجیر G80

اتصال زنجیر G80 بر روی جرثقیل دستی و پولیفت

استفاده عمده زنجیر G80 در اتصال لیفتینگ نه تنها در تولید اسلینگ های زنجیری بلکه بر روی اغلب ادوات لیفتینگ نیز صورت می پذیرد. سایز های مختلف زنجیر G80 بلاخص از سای 6 و 8 میلیمتر در اتصالات جرثقیل دستی و پولیفت ها که برای لیفتینگ و نگهداری بار مورد استفاده قرار می گیرند. مقاومت بسیار بالای زنجیر G80 در برابر اعمال تنش کششی در لیفتینگ بار توسط جرثقیل دستی و یا پولیفت که در قسمت اتصال از یک قلاب استفاده می کند دلیل اصلی انتخاب این گرید از زنجیر فولادی در لیفیتنگ بار می باشد. اغلب زنجیر G80 خشکه مورد استفاده بر روی جرثقیل های دستی زنجیری به رنگ مشکی با مقاومت محیطی مناسب در برابر زنگ زدگی هستند.

اتصال زنجیر G80 بر روی جرثقیل دستی و پولیفت
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2022 | All ights Reserved | takinboxel Corporation