TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

سیم بکسل کلایمری

سیم بکسل کلایمریسیم بکسل کلایمری Climber wire rope در واقع نوعی از سیم بکسل فولادی محسوب می شود که متشکل از 4 رشته یا استرند است. سیم بکسل کلایمری دارای ساختاری ویژه بوده و اغلب وارد کنندگان به سبب محدود بودن این نوع کاربری سیم بکسل وارداتی در این زمینه ندارد. سیم بکسل کلایمری در هر استرند خود دارای 31 مفتول می باشد که در کل دارای ساختار 4X31 بوده اغلب از تنسایل های بالای فولادی تولید می شود. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده سیم بکسل کلایمری در سایز های مختلف در ایران بصورت فولادی گالوانیزه و بر روی قرقره های چوبی 1000 متری می باشد.


کاربری سیم بکسل کلایمری


بر خلاف سیم بکسل های فولادی دیگر که اغلب برای اتصالات صنعتی و یا برای لیفتینگ بار بکار گرفته می شوند سیم بکسل کلایمری بیشتر برای اتصالات آویز ساختمان ها و نماها و همچنین برای فعالیت های ورزشی مانند کوه نوردی مورد استفاده قرار می گیرد. از سیم بکسل کلایمری در آویز ساختمان ها در ارتفاعات که اغلب به منظور خدمات مرتبط با نمای ساختمان صورت می گیرد استفاده عمده ای می شود. نوع بافت مفتول های بکار گرفته شده در ساختار سیم بکسل کلایمر از نوع وارینگتون سیل می باشد که در مجموع از 3 قطر مفتول در ساختار خود استفاده می کند.

سیم بکسل کلایمری ساختار 4X31

سیم بکسل کلایمری ساختار 4X31 که دارای تعداد استرند های پایین و تعداد بالای مفتول ها در هر استرند می باشد پر مصرف ترین ساختار سیم بکسل کلایمر محسوب می شود. این سیم بکسل که بصورت گالوانیزه نیز در بازار عرضه می شود با بکارگیری بافت وارینگتون سیل و با وجود داشتن تعداد کم استرند از انعطاف مناسبی برخوردار می باشد و بصورت قرقره ای و بصورت باز در متراژ مختلف در بازرگانی تکین بکسل عرضه می شود. سیم بکسل کلایمری علاوه بر این ساختار دارای دو ساختار دیگر نیز می باشد اما بیشتر تولیدات جهانی و آنچه تحت نام سیم بکسل کلایمر در ایران بکار گرفته می شود با این ساختار عرضه می شود.

سیم بکسل کلایمری ساختار 4X31
سیم بکسل چینی کلایمری Climber  مغز کنفیسیم بکسل چینی کلایمری Climber

قیمت سایز های مختلف سیم بکسل کلایمری

سیم بکسل کلایمری که در زمره سیم بکسل های بسیار خاص قرار می گیرد در سایز های محدودی نیز تولید می شود. بافت ویژه این سیم بکسل که اغلب از نوع وایرنگتون و گاهی نیز بصورت ترکیبی برای سیم بکسل کلایمری بصورت وارینگتون سیل تولید می شود و در نهایت با بافت 4 استرند در کنار یکدیگر تکمیل می شود یکی از دلایل قیمت بالای سمی بکسل کلایمری در قطر برابر می باشد. علاوه بر قطر که بصورت مستقیم بر قیمت سیم بکسل کلایمری تاثیر می گذارد و این تاثیر نیز از یک تابع لگاریتمی استفاده می کند چرا که با افزایش هر میلیمتر قطر سیم بکسل کلایمری وزن و میزان متریال بکار رفته در تولید بر روی مساخت یک دایره بصورت توان دار بالا می رود. بدون تردید پس از قطر برند تولید کننده سیم بکسل کلایمری که در واقع معیاری در تعیین کیفیت کاری و طول عمر این سیم بکسل خاص محسوب می شود نیز تاثیر مستقیم بر این قیمت دارد. محدودیت واردات و پخش و کمیاب بودن سایز های مختلف سیم بکسل کلایمر نیز می تواند تا اندازه ای بر قیمت این سیم بکسل تاثیر گذار باشد.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation