TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

سیم بکسل جرثقیل

سیم بکسل جرثقیلسیم بکسل جرثقیل Hoist Wire Rope که برای اتصال جرثقیل های سقفی، بالابر ها و وینچ سیم بکسلی بکار گرفته می شود اغلب سیم بکسل های 6 رشته فولادی گالوانیزه می باشند. سیم بکسل جرثقیل دارای ساختاری برابر با سیم بکسل حفاری می باشد. سیم بکسل جرثقیل از جنس فولادی تولید شده و هم با مغزی فولادی و هم با مغزی استیل بکار گرفته می شود. در واقع از نظر ساختار و کاربری سیم بکسل جرثقیل دارای ساختاری کاملا متفاوت از سیم بکسل نتاب که بر روی تاور ها نصب می شود دارد و از نوع بتاب می باشد. سیم بکسل جرثقیل که بر روی انواع جرثقیل سقفی کارگاهی و همچنین بطور مشترک برای اتصالات بالابر ها، وینچ و حتی تیفور مورد استفاده قرار می گیرد اغلب از گرید های 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 تولید می شود.


بافت و ساختار سیم بکسل جرثقیل


سیم بکسل جرثقیل با دو بافت مختلف یعنی با بافت استاندارد Standard و با بافت نوع سیل SEALE با قابلیت های کششی و انعطاف متفاوت در قطر برابر تولید می شود. هر چند ساختاری که برای هر دو بافت سیم بکسل جرثقیل بکار می رود ساختار 6X19 می باشد در ساختار سیم بکسل جرثقیل استاندارد هر 19 مفتول فولادی قطری برابر دارند حال آنکه در ساختار سیم بکسل جرثقیل با بافت نوع سیل SEALE 9 عدد از مفتول ها در داخل استرند که به دور یک مفتول با قطر بالاتر پیچیده شده اند سایزی ریز دارند. از نظر مقاومت کششی طبیعتا سیم بکسل جرثقیل بافت استاندارد و با مغزی فولادی دارای بالاترین میزان مقاومت کششی و کمترین میزان انعطاف سیم بکسل جرثقیل با بافت سیل و مغزی کنفی دارای بالاترین میزان انعطاف و کمترین میزان مقاومت کششی است.

سیم بکسل جرثقیل ساختار 6X19S+FC

از پر کاربرد ترین نوع و ساختار های سیم بکسل برای اتصالات جرثقیل ساختار 6X19S+FC می باشد که اغلب در سایز های 8 الی 12 میلیمتر بر روی جرثقیل های برقی، وینچ ها و بالابرها مورد استفاده قرار می گیرد. حد متوسط و بالای مقاومت کششی، انعطاف مناسب برای گشتن به دور درام جرثقیل از ویژگی های اصلی این سیم بکسل محسوب می شود. سطح بیرونی سیم بکسل جرثقیل با ساختار 6X18 بصورت آبکاری شده سطحی از نوع گالوانیزه سرد با فلز روی می باشد که مقاومت محیطی مناسبی را در برابر خورنده های محیطی و در راس آنها آب و رطوبت برای سیم بکسل جرثقیل فراهم می آورد. در برخی از انواع کاربری ها بجای آبکاری سطحی سیم بکسل جرثقیل با این ساختار را روغن اندود می کنند که یک مقاومت نسبی در برابر عوامل و نا ملایمات محیطی برای سیم بکسل جرثقیل فراهم می آورد. برند های مختلف تولید کننده سیم بکسل جرثقیل از تنسایل های مقاومتی متفاوتی در تولیدات خود استفاده می کنند که معمول ترین این تنسایل ها برای سیم بکسل جرثقیل فولادی که هم مقاومت کششی مناسب را داشته باشد و هم مانع از ترد شدن و شکستن مفتول ها می گردد تنسایل 1770 N/mm2 نیوتن بر میلیمتر مربع است. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع سیم بکسل جرثقیل فولادی با مغزی های کنفی و فولادی می باشد.

سیم بکسل جرثقیل ساختار 6X19S+FC

سیم بکسل جرثقیل 6X19 استاندارد +IWRC

سیم بکسل جرثقیل 6X19 استاندارد +IWRC که دارای مغز فولادی می باشد برای اتصال بر روی جرثقیل های سقفی که دارای ارتفاع اتصال کمتری نسبت به تاور کرین ها می باشد از جنس فولادی تولید می شود. ساختار استاندارد مفتول های قطر برابری در سطح سیم بکسل می باشد. این ساختار سیم بکسل جرثقیل دارای انعطاف کمتری نسبت به ساختار SEALE می باشد اما دارای مقاومت کششی بالاتری در قطر برابر می باشد. این ساختار از سیم بکسل جرثقیل بر روی دستگاه های حفاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. سایش سطحی بین لایه ای نیز در ساختار سیم بکسل جرثقیل با مغزی فولادی اندکی بیشتر می باشد. تنسایل مقاومت کششی حداقلی بکار گرفته شده در تولید سیم بکسل جرثقیل در اغلب کاربری ها برابر با 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 می باشد. سایز های کوچکتر از سیم بکسل جرثقیل مغز فولادی و اغلب در قطر 8 میلیمتر بر روی جرثقیل های برقی سقفی بکار گرفته می شود. سیم بکسل های بکار گرفته شده بر روی جرثقیل ها اغلب بصورت اسلینگ بکار گرفته می شود که یا بصورت پرسی و یا بصورت سوکتی استفاده می شود. متعلقات مختلفی نیز بر روی اتصالات سیم بکسل بکار گرفته می شود امنند انواع قلاب، شگل و انواغ گوشواره می باشد.

سیم بکسل جرثقیل 6X19 استاندارد +IWRC

سیم بکسل کیس وایر کاربری جرثقیل

سیم بکسل کیس وایر کاربری جرثقیل KISWIRE hoist and excavating rope که دارای طول عمر بسیار بالایی چه در کاربری بر روی جرثقیل های سقفی سیم بکسلی و چه بصورت مشترک برای کاربری بر روی دکل های حفاری می باشد تولید بزرگترین مجموعه کارخانجات کشور کره جنوبی است. سیم بکسل جرثقیل کیس وایر KISWIRE در سایز های ریز اغلب از 8 میلیمتر تولید می شود و برای قرار گرفتن بر روی بوم جرثقیل های برقی از نوع سقفی دارای فنریت و انعطاف بسیار مناسب با قابلیت بازگشت به حالت اولیه در کوتاهترین زمان پس از حذف نیرو می باشد. در مغزی این سیم بکسل لیفتینگ جرثقیل بر حسب نیاز از نوع فولاد با قابلیت کششی بالاتر و انعطاف کمتر و همچنین از الیاف طبیعی با قابلیت کششی کمتر اما انعطاف مناسب تر، وزن سبک تر و قیمت کمتر استفاده شده است. سیم بکسل کیس وایر کاربری جرثقیل KISWIRE که بر روی قرقره های چوبی قدرتمند دارای پلاک با کلیه مشخصات ابعادی و مکانیکی اغلب به متراژ 1000 متر بسته بندی می شود به سبب داشتن آبکاری گالوانیزه مقاومت مناسبی در محیط و به رنگ نفره ای براق به بازار عرضه می شود. مقاومت حرارتی این سیم بکسل جرثقیل برای حالت مغز فولادی بسیار بالاتر از حالت مغز الیافی است.

سیم بکسل کیس وایر کاربری جرثقیل
سیم بکسل جرثقیل مغز کنفی  مغز کنفیسیم بکسل جرثقیل مغز کنفی
سیم بکسل مغز فولادی جرثقیل بافت سیل  مغز فولادیسیم بکسل مغز فولادی جرثقیل بافت سیل
سیم بکسل جرثقیل سقفی چینی  مغز کنفیسیم بکسل جرثقیل سقفی چینی
سیم بکسل جرثقیل مغز فولادی با بافت استاندارد  مغز فولادیسیم بکسل جرثقیل مغز فولادی با بافت استاندارد

کاربری های دیگر سیم بکسل جرثقیل

سیم بکسل جرثقیل علاوه بر اتصال بر روی جرثقیل های برقی دارای کاربری های خاص و عام دیگری نیز می باشد. اولا دوباره اشاره می کنیم که ساختار های سیم بکسل جرثقیل بطور یکسان در تمامی 4 حالت چه با مغزی فولادی و چه با مغزی کنفی، چه با بافت سیل و چه با بافت استاندارد در صنایع حفاری نیز استفاده می شوند. بطور کلی سیم بکسل جرثقیل و. حفاری که 6 استرندی هستند پر کاربرد ترین نوع سیم بکسل ها از نظر صنایع مصرف کننده محسوب می شوند. بر روی انواع بالا بر های ساختمانی و کارگاهی نیز از سیم بکسل جرثقیل استفاده می شود. صنایع لیفتینگ بار به جز تاور کرین ها که در ارتفاعات بالا به لیفتینگ بار می پردازند و از سیم بکسل نتاب استفاده می کنند اغلب از سیم بکسل جرثقیل استفاده می کنند. همچنین می توان در اتصالات تیفور، در اتصالات وینچ و حتی بالانسر ها نیز استفاده از سیم بکسل جرثقیل را در سایز های مختلف مشاهده نمود.

معادله قیمت سیم بکسل جرثقیل

در تعیین قیمت سیم بکسل جرثقیل فاکتور های متعددی منظور می شوند که همانند متغیر های یک معاله عمل می کنند. در این معادله اثر بخشی هر یک از متغیر ها متفاوت بوده برخی از آنها بصورت توان دار با قابلیت بالاتری در معادله قیمت سیم بکسل جرثقیل وارد شده و برخی دیگر اثر کمتری دارند، برخی از فاکتور ها نیز در معادله با اثر منفی عمل می کنند. با توجه به گستردگی انواع سیم بکسل جرثقیل از سیم بکسل های مغز الیافی و مغز فولادی، ساختار های بافت نوع استاندارد و سیل SEALE ، برند های متعدد تولید کننده ، قطر های مختلف و انواع مقاوم سازی های سطحی و در نهایت تنوع تنسایل مقاومتی می توان دسته بندی های متفاوت با تاثیر پذیری مختلف برای قیمت سیم بکسل جرثقیل ارائه داد. تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده سایز ها، ساختار ها و برند های مختلف سیم بکسل جرثقیل در ایران می باشد.


تاثیر پذیری قیمت سیم بکسل جرثقیل از سایز یا قطر بیرونی که بصورت مستقیم بر میزان فولاد بکار گرفته شده در واحد متر در تولید این سیم فولادی تاثیر می گذارد بیشتر بوده و از این حیث قطر بیشترین تاثیر را در قیمت سیم بکسل جرثقیل ایفا می کند. نوع مغزی بکار گرفته شده که وزن واحد متر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد بعنوان دوم فاکتور موثر بر قیمت سیم بکسل جرثقیل شناخته می شود و در سایز برابر سیم بکسل جرثقیل مغز فولادی قیمت بالاتری از نمونه مغز کنفی دارد. یکی دیگر از مهمترین متغیر های معادله قیمت سیم بکسل مخصوص جرثقیل و بالابر ها برند تولید کننده می باشد. برند معرف کیفیت و طول عمر بوده و با قدرت بالایی در معادله قیمت وارد می شود. قیمت سیم بکسل جرثقیل با برند کیس وایر بعنوان مثال که محصولی کره ای با بالاترین استاندارد های بین المللی می باشد طبیعتا بالاتر از قیمت سیم بکسل جرثقیل چینی می باشد.


فاکتور هایی دیگر مانند نوع پوشش محافظ سطح مفتول سیم بکسل جرثقیل که می تواند از نوع آبکاری گالوانیزه باشد و یا صرفا بصورت روغن اندود یا گریس خورده نیز بر قیمت این سیم بکسل ها تاثیر گذار هستند. نوع ساختار استاندارد یا سیل نیز اندکی بر وزن واحد طول سیم بکسل جرثقیل تاثیر داشته و مراحل تولید را نیز تا اندازه ای تحت تاثیر قرار می دهد و با تاثیری محدودتر و ضریبی کمتر در معادله قیمت سیم بکسل جرثقیل وارد می شود. تکین بکسل ارائه دهنده مناسب ترین قیمت سیم بکسل جرثقیل در ایران می باشد.

اهمیت انعطاف در سیم بکسل جرثقیل

سیم بکسل جرثقیل در هر بار لیفیتنگ در زمان جمع شدن بر روی درام جرثقیل برقی سیم بکسلی که شکلی استوانه ای دارد جمع شده و در هر بار پایین آوردن بار از روی این دراتم باز می شود. از این رو انعطاف و خاصیت فنریت مفتول های سیم بکسل جرثقیل یکی از مهمترین فاکتور های کیفی در عملکرد آن محسوب می شوند. در صورت نداشتن خاصیت فنریت مناسب پس از چند بار باز و بسته شدن مفتول ها ممکن است حتی در آستانه شکستگی نیز قرار بگیرند. خاصیت فنریت مفتول های استرند سیم بکسل جرثقیل برقی اغلب یا با افزودن ترکیبات مختلف مثلا درصد کمی از عنصر وانادیوم و یا با بکارگیری روش های ویژه حرارتی قابل دسترسی می باشد.

سیم بکسل 6X37 جرثقیل های ماشینی

جرثقیل های ماشینی نسبت به تاور کرین ها موبایل تر یا با قابلیت جابجایی بیشتری بوده و با وجود ارتفاع کمتری که در لیفتینگ دارند برای کاربری های ساختمانی و شهر سازی کاربرد گسترده تری دارند. از شناخته شده ترین برند های جرثقیل های ماشینی می توان به برند های کاتو و تادانو اشاره نمود. سیم بکسل جرثقیل ماشینی دارای ساختاری کاملا متفاوت با سیم بکسل نتاب (ساختار های 19X7 , 35X7) و یا با سیم بکسل اتصالی بر روی جرثقیل های سقفی (ساختار 6X19) دارد. بر روی جرثقیل های ماشینی اغلب از سیم بکسل تمام فولادی با ساختار 6X37 استفاده می شود. این ساختار از سیم بکسل با بافت استاندارد یعنی با مفتول هایی با قطر کاملا برابر و از آلیاژ های سخت فولادی تولید شده است. به منظور داشتن مقاومت کششی بالا در اغلب کاربری ها سیم بکسل جرثقیل های ماشینی از گرید های 1770 و 1960 N/mm2 فولادی تولید شده اند. این ساختار از سیم بکسل جرثقیل ماشینی بصورت آبکاری شده گالوانیزه بکار گرفته می شود.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation