TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

اتصالات سیم بکسل

اتصالات سیم بکسلاتصالات سیم بکسل Wire rope rigging در واقع اجزایی فولادی هستند که از آنها برای ایجاد اسلینگ سیم بکسل و یا سازه های سیم بکسلی استفاده می شود. بسیاری از اتصالات سیم بکسل بصورت مشترک برای اتصالات زنجیر نیز بکار گرفته می شوند. اتصالات سیم بکسل دارای شکل های بسیار متنوع، سایز ها و برند های متنوعی می باشد و متریال بکار گرفته شده در تولید انها نیز متناسب با نوع سیم بکسل انتخاب می شود. در اغلب موارد برای اتصالات سیم بکسل فولادی از اتصالات سیم بکسل فولادی با گرید G80 استفاده می شود حال آنکه در اتصالات سیم بکسل استیل از گرید های 304 و 316 استنلس استیل مطابق با متریال خود سیم بکسل استفاده می شود. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده کلیه اتصالات سیم بکسل با برند ها، متریال و سایز های مختلف در ایران می باشد.


گرید و آبکاری اتصالات سیم بکسل


اتصالات سیم بکسل با گرید های مختلفی از فولاد و استیل تولید و عرضه می شوند. البته در برخی از اجزای اتصالات سیم بکسل از قطعات چدنی نیز استفاد می شود که در این میان به بست بکسل می توان اشاره نمود. اتصالات سیم بکسل فولادی اغلب برای جلوگیری از زنگ زدگی در تماس با آب و رطوبت دارای آبکاری سطحی از نوع گالوانیزه سرد یا گرم می باشند. البته بر روی سطح بیرونی برخی از اتصالات سیم بکسل نیز از رنگ های کوره ای با ضخامت بالا استفاده می شود. انواع مختلف شگل های نعلی شکل و شگل ساده، قلاب ها در شکل های مختلف مانند قلاب ثابت، قلاب گردان ساده و ضامن دارد، انواع مهارکش لوله ای و تخت، انواع بست بکسل چدنی و فولادی، انواع حلقه فولادی گرد و بیضوی، انواع قلاب دینام، گوشواره ها و بوش ها از اتصالات سیم بکسل محسوب می شوند.

اتصالات سیم بکسل فولادی

اتصالات سیم بکسل فولادی Carbon steel wire rope rigging که از آنها در تولید سازه های سیم بکسل فولادی و اسلینگ سیم بکسل فولادی استفاده می شود دارای تناژ بسیار متغیر، برند ها و ابعاد مختلفی هستند. سه برند برتر تولید کننده اتصالات سیم بکسل فولادی در دنیا برند های کروزبی آمریکا CROSBY , برند آلمانی کارل اشتال CARL STAHL و برند آمریکایی ییل YALE می باشند. البته برند GREEN PIN پین هلند نیز در تولید انواع اتصالات سیم بکسل فولادی برای اسلینگ من جمله بصورت خیلی تخصصی در تولید شگل در تناژ مختلف فعالیت دارد. اتصالات سیم بکسل فولادی در تناژ بسیار بالا حتی تا 600 تن نیز در ایران موجود می باشد که این تناژ از اتصالات سیم بکسل بیشتر در زمینه های سازه های دریایی و برخی در کاربری های معدنی بکار گرفته می شوند. پر مصرف ترین نوع اتصالات سیم بکسل فولادی شامل انواع شگل، انواع قلاب، انواع حلقه فولادی بیضی و گرد می باشد. پر مصرف ترین گرید اتصالات سیم بکسل فولادی گرید G80 می باشد که طی عملیات حرارتی سرمایشی و گرمایشی تولید می شود.

اتصالات سیم بکسل فولادی

اتصالات سیم بکسل استنلس استیل

اتصالات سیم بکسل استنلس استیل Stainless steel rope accessories از آنجایی که تنها برای کاربری لیفتینگ و صنایع سنگین مورد استفاده قرار نمی گیرند و کاربری در تولید انواع ابزار آلات بعنوان یراف آلات و همچنین در دکوراسیون و کاربری های تزیینی به سبب ظاهر براق و زیبا دارند دارای تنوع بسیار زیادی هستند. اتصالات سیم بکسل استیل نیز مانند خود سیم بکسل استیل در دو گرید بگیر یعنی استیل 304 و گرید نگیر یعنی گرید 316 تولید می شوند که هر دو دارای مشخصات مکانیکی برابر با قابلیت های شیمیایی مختلفی هستند. از انواع اتصالات سیم بکسل استیل می توان به انواع قلاب، شگل، مهارکش، بست بکسل، پولی، سوکت، ترمینال و دیگر اتصالات سیم بکسل استیل نام برد. تنسایل مقاومت کششی اتصالات سیم بکسل استیل برابر 1570 نیوتن بر میلیمتر مربع بوده سطحی براق به رنگ نقره ای مایل به زرد داشته بدون نیاز به هیچ آبکاری سطحی در برابر زنگ زدگی مقاومت مناسبی از خود نشان می دهد. تکین بکسل وارد کننده کلیه اتصالات استیل سیم بکسل در ایران در شکل های مختلف بصورت تخصصی می باشد.

اتصالات سیم بکسل استنلس استیل

قیمت برند های مختلف اتصالات سیم بکسل

اتصالات سیم بکسل فولادی با برند های معتبر مختلف و همچنین برند های متفرقه چینی گوناگونی تولید می شوند. اغلب اتصالات سیم بکسل فولادی از گرید های G80 فولاد تولید می شوند که دارای درصد نسبتا بالایی از کربن در ترکیب شیمیایی خود بوده و طی عملیات سخت کاری و حرارتی تنسایل مقاومتی آن افزایش پیدا کرده است. قیمت اتصالات فولادی برای برند های مختلف دارای تلرانس بالایی است چرا که هم از نظر تکنولوژی انجام پروسه های سخت کاری متفاوت هستند، هم ضرایب امنیتی متفاوتی را در تولید اتصالات سیم بکسل لحاظ می کنند، هم در اغلب موارد تک تک اتصالات سیم بکسل تولیدی را قبل از عرضه به باطار مورد تست قرار می دهند، آبکاری سطحی مناسب تری در برابر خورنده های طبیعی دارند که تماما سبب بالا رفتن قیمت اتصالات سیم بکسل فولادی برند های معتبر نسبت به برند های متفرقه می شود. به معرفی برخی از برند های معتبر تولید کننده اتصالات سیم بکسل فولادی می پردازیم.


  • اتصالات فولادی سیم بکسل کروزبی CROSBY یکی از عمده ترین و با قابلیت ترین تولید کنندگان کلیه اتصالات زنجیر و سیم بکسل در دنیا برند آمریکایی کروزبی می باشد که به تولید گرید های مختلف زنجیر و اتصالات وابسته تا گرید 120 نیز مبادرت دارد.
  • اتصالات زنجیر و سیم بکسل YALE نیز محصول کشور آمریکا می باشد که روز به روز بخش گسترده تری از بازار را در اختیار گرفته و بسیاری از اتصالات زنجیر و جرثقیل های سقفی را نیز عرضه می کند.
  • اتصالات فولادی سیم بکسل گرین پین GREEN PIN که در واقع یک برند آلمانی اما تولید شده در کشور هلند می باشد که به تولید کلیه اتصالات سیم بکسل و اسلینگ من جمله انواع شگل نعلی و ساده مبادرت دارد.

برند های معتبر چینی مانند شانلی نیز امروزه به گسترش بازار خود در سطح جهانی مبادرت نموده و محصولاتی با کیفیت و قابلیت کششی و سایشی بالایی به بازار عرضه داشته اند.

اتصالات چدنی سیم بکسل

چدن یکی از آلیاژ های پر کاربرد آهن در صنایع می باشد. در واقع چدن آلیاژ پر کربن آهن می باشد که دارای حداقل 2.7 درصد کربن در ترکیبات باشد و نسبت به فولاد دارای درصد بالاتری کربن است. چدن در تولید برخی از اتصالات سیم بکسل مورد استفاده قرار گرفته و دارایث قابلیت بار گذاری بالایی بوده اما در برابر کشش ، خمش و ضربه حساسیت بالایی دارد. به بیان ساده تر بر لاف آهن نرم که قابلیت چکش خواری سطح بالایی دارد و فولادی که قابلیت چکش خواری سطح متوسطی دارد اتصالات چدنی سیم بکسل در برابر ضربه بالاخص در دماهای پایین مقاومت اندکی داشته دچار شکستگی می شوند.

در تولید اتصالات سیم بکسل چدن تنها در برخش از بخش ها مورد استفاده قرار می گیرند. بدنه مهارکش ها که بصورت فورج تولید می شوند یکی از بخش های اتصالات سیم بکسل و زنجیر هستند که می توانند از آلیاژ های چدنی تولید شده باشند. در تولید بست سیم بکسل نیز در قسمت گریپ یا بخشی از بدنه بست بکسل که بر روی سیم بکسل قرار گرفته و با پیچ محکم می شود در اغلب موارد از آلیاژ های چدنی تولید می شود. تنش های متعدد وارد شده به بدنه قلاب و شگل بگونه ای است که مگر در مواردی خاص از چدن در تولید این اتصالات استفاده نشده و اغلب از فولاد گرید G80 در تولید قلاب و شگل و البته حلقه اسلینگ استفاده می شود.

تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | takinboxel Corporation