TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

سیم مهاری

سیم مهاریسیم مهاری در واقع نوعی سیم بکسل تک استرندی می باشد که از آن برای مهار بار و سازه هایی با وزن بالا استفاده می شود. سیم مهاری یا سیم بکسل تک استرندی تنها از جنس فولاد با درصد کربن بالا و قابلیت های کششی بالایی تولید می شود و در ساختار آن از مفتول هایی با قطر بالا استفاده شده است. سیم مهاری دارای انعطاف بسیار کمی بوده و اغلب در سایز های بالا تا 80 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. بازرگانی تکین بکسل عرضه کننده سیم مهاری با ساختار های مختلف و در سایز های مختلف از گرید های بالای فولادی و بصورت گالوانیزه است.


ساختار و کاربرد سیم بکسل مهاری


در اتصالات دکل های مخاربراتی، دکل های نفتی، در تولید نیروگاه ها، سد ها و پل ها از سیم بکسل مهاری برای مهار وزن ناشی از سازه ها استفاده می شود. در برخی از پل سازی ها برای تقویت بتن از سیم مهاری در لایه لایه بتن استفاده می شود. ساختار های پر کاربرد سیم بکسل مهاری عبارتند از ساختار 1X7 , 1X19 , 1X35 که بسته به نوع اتصال مورد استفاده قرار می گیرند. سیم بکسل مهاری اغلب بصورت آبکاری شده سطحی بصورت گالوانیزه گرم که در آن لایه نسبتا ضخیمی از فلز روی بر روی مفتول سیم بکسل مهاری قرار می گیرد استفاده می شود. طی این فرایند حتی روی به داخل سطح سیم مهاری نیز نفوذ پیدا می کند.

سیم بکسل مهاری 1X7

اولین و کم مفتول ترین نوع سیم بکسل مهاری که البته دارای کاربری های عمده نیز می باشد ساختار 1X7 می باشد. اغلب در سایز های ریز تر تا 10 میلیمتر از این ساختار سیم بکسل مهاری استفاده شده و در سایز های بالاتر اغلب از ساختار های 19 استرندی استفاده می شود. سیم بکسل مهاری 1X7 دارای 7 مفتول فولادی پر کربن می باشد که قبل از بافت طی فرایند آبکاری گالوانیزه و اغلب از نوع گالوانیزه گرم آبکاری شده اند. انعطاف کم و مقاومت کششی بالا از ویژگی های اصلی این سیم بکسل مهاری محسوب می شود و از آن برای مهار بار دکل ها استفاده می شود. پروفیل و سطح مقطع مفتول های بکار رفته در این سیم مهاری می تواند گرد در حالت استاندارد و یا در صورتیکه به روش کمپکت تولید شده باشد پروفیل های مفتول ها در بیرون دارای پخی بوده و حداکثر مقاومت کششی و حدااکثر مقاومت سایشی را به همراه دارد.

سیم بکسل مهاری 1X7

سیم بکسل مهاری 1X19

سیم بکسل مهاری 1X19 یکی از کاربردی ترین ساختار های سیم مهاری می باشد که از یک استرند و 19 مفتول در هر استرند استفاده می کند. این سیم مهاری که اغلب بصورت آبکاری شده گالوانیزه گرم در صنایع بکار گرفته می شود از مفتول هایی فولادی با درصد کربن بالا تولید می شود. سیم بکسل مهاری 1X19 دارای انعطاق بالاتری نسبت به ساختار 1X7 می باشد و از آن در مهار بار در انواع صنایع از سد سازی و پل سازی، سازه های ساختمانی و دریایی و دکل ها استفاده می شود. روکش فلز زینگ در فرایند آبکاری گالوانیزه گرم برای این سیم بکسل مهاری در دمای بالایی صورت گرفته و در داخل سطح مفتول های سیم مهاری نیز نفوذ پیدا می کند و از این رو خراش سطحی نیز بر روی سطح سیم بکسل مهاری گالوانیزه گرم آستانه زنگ زدگی را بوجود نمی آورد.

سیم بکسل مهاری 1X19
سیم بکسل مهاری 1X35  گالوانیزهسیم بکسل مهاری 1X35
سیم بکسل مهاری پر کربن چینی  گالوانیزهسیم بکسل مهاری پر کربن چینی
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation