TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

سیم بکسل گالوانیزه گرم

سیم بکسل گالوانیزه گرمسیم بکسل گالوانیزه گرم Dip galvanized wire rope که از گرید های متوسط و بالای آهنی و فولادی تولید می شود طی فرایند آبکاری گالوانیزه گرم می شود. سیم بکسل گالوانیزه گرم دارای مقاومت محیطی بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی می باشد و برای مدت زمان قابل قبولی نیز تست اسپری نمک را سپری می کند. سیم بکسل گالوانیزه گرم در ساختار تک استرندی بصورت سیم مهاری، سیم بکسل 6 رشته فولادی و 8 رشته نیز بکار گرفته می شود. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده انواع سیم بکسل گالوانیزه گرم در گرید های مختلف می باشد.


مقاومت در برابر زنگ زدگی سیم بکسل گالوانیزه گرم


بر روی سطح بیرونی مفتول ها در ساختار سیم بکسل گالوانیزه گرم از فلز روی (زینک Zn) استفاده شده است که فلزی فوق فعال می باشد. بدین معنا که در تماس سیم بکسل گالوانیزه گرم با آب، رطوبت و مواد خورنده محیطی در واقع این زینگ با الکترون های آزاد با تعداد بالا و بسیار نا منظم آمادگی بسیار بالایی برای از دست دادن الکترون داشته و مانع از از دست دادن الکترون در ساختار آهنی یا فولادی سیم بکسل گالوانیزه گرم می شود. سیم بکسل گالوانیزه گرم دارای سطحی به رنگ نقره ای که اندکی به ماتی می زند می باشد.

سیم بکسل مهاری گالوانیزه گرم 1X7

سیم بکسل مهاری اغلب بصورت آبکاری شده گالوانیزه گرم دارای سطحی نقره ای رنگ مات می باشد. سیم بکسل گالوانیزه گرم با ساختار 1X7 که بصورت تک استرندی و با 7 رشته در هر استرند تولید می شود در سایز های مختلف و اغلب کمتر از 10 میلیمتر مورد استفاده قرار گرفته و برای مهار بار دکل ها و یا در سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. سیم بکسل گالوانیزه گرم با این ساختار دارای حداقل میزان انعطاف بوده و به سبب تعداد کم استرند ها و مفتول ها با قطر نسبتا بالا دارای مقاومت کششی بسیار بالایی است. نفوذ سطحی زینک در داخل سطح بیرونی سیم بکسل گالوانیزه گرم که در دماهای بالا و بالای 600 درجه سانتی گراد اتفاق می افتد سبب جلوگیری از اکسید شدن آن حتی با وجود ایجاد خراش سطحی می شود. سیم بکسل مهاری گالوانیزه گرم اغلب در تنسایل های مقاومتی بالا و حداقل 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع تولید می شود.

سیم بکسل مهاری گالوانیزه گرم 1X7

سیم بکسل گالوانیزه گرم 1X19

سیم بکسل گالوانیزه گرم 1X19 یکی از ساختار هایی است که از آن بصورت تک استرند برای مهار بار در سازه های سنگین مانند نیروگاه ها، پل ها و سازه های ساختمانی استفاده می شود. یک استرند و متشکل از 19 مفتول فولادی که اغلب با کربن با درصد بالایی در ساختار این سیم بکسل مورد استفاده قرار می گیرند. سیم بکسل گالوانیزه گرم با ساختار 1X19 اغلب در قطر هایی بالاتر از 8 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرند و سایز های کاربردی آنها با این تعداد مفتول اغلب تا 36 میلیمتر پیش می رود. سیم بکسل گالوانیزه گرم دارای طول عمر بسیار بالاتری نسبت به آبکاری گالوانیزه سرد می باشد و در برابر تست اسپری نمک نیز دارای قابلیت های مناسبی است. از سیم بکسل گالوانیزه گرم با ساختار 1X19 در سازه های ساحلی و دریایی نیز به سبب قابلیت های بسیار بالایی که در برابر زنگ زدگی از خود نشان می دهند استفاده می شود. در تماس با آب شور دریا که دارای املاح بسیار زیاد با قابلیت خورندگی بسیار بالا است سیم بکسل گالوانیزه گرم دچار خوردگی شده به مرور از بین می رود اما این سرعت باز هم نسبت به سیم بکسل گالوانیزه سرد کند تر و نسبت به سیم بکسل استیل که در آن از عناصر مقاومی مانند کروم و نیکل استفاده شده است کند تر می باشد.

سیم بکسل گالوانیزه گرم 1X19
سیم بکسل حفاری روکش گالوانیزه گرم  مهاریسیم بکسل حفاری روکش گالوانیزه گرم
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation