TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

سیم بکسل جرثقیل

سیم بکسل جرثقیلسیم بکسل جرثقیل Hoist Wire Rope که برای اتصال جرثقیل های سقفی، بالابر ها و وینچ سیم بکسلی بکار گرفته می شود اغلب سیم بکسل های 6 رشته فولادی گالوانیزه می باشند. سیم بکسل جرثقیل دارای ساختاری برابر با سیم بکسل حفاری می باشد. سیم بکسل جرثقیل از جنس فولادی تولید شده و هم با مغزی فولادی و هم با مغزی استیل بکار گرفته می شود. در واقع از نظر ساختار و کاربری سیم بکسل جرثقیل دارای ساختاری کاملا متفاوت از سیم بکسل نتاب که بر روی تاور ها نصب می شود دارد و از نوع بتاب می باشد. سیم بکسل جرثقیل که بر روی انواع جرثقیل سقفی کارگاهی و همچنین بطور مشترک برای اتصالات بالابر ها، وینچ و حتی تیفور مورد استفاده قرار می گیرد اغلب از گرید های 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 تولید می شود.


بافت و ساختار سیم بکسل جرثقیل


سیم بکسل جرثقیل با دو بافت مختلف یعنی با بافت استاندارد Standard و با بافت نوع سیل SEALE با قابلیت های کششی و انعطاف متفاوت در قطر برابر تولید می شود. هر چند ساختاری که برای هر دو بافت سیم بکسل جرثقیل بکار می رود ساختار 6X19 می باشد در ساختار سیم بکسل جرثقیل استاندارد هر 19 مفتول فولادی قطری برابر دارند حال آنکه در ساختار سیم بکسل جرثقیل با بافت نوع سیل SEALE 9 عدد از مفتول ها در داخل استرند که به دور یک مفتول با قطر بالاتر پیچیده شده اند سایزی ریز دارند. از نظر مقاومت کششی طبیعتا سیم بکسل جرثقیل بافت استاندارد و با مغزی فولادی دارای بالاترین میزان مقاومت کششی و کمترین میزان انعطاف سیم بکسل جرثقیل با بافت سیل و مغزی کنفی دارای بالاترین میزان انعطاف و کمترین میزان مقاومت کششی است.

سیم بکسل جرثقیل ساختار 6X19S+FC

از پر کاربرد ترین نوع و ساختار های سیم بکسل برای اتصالات جرثقیل ساختار 6X19S+FC می باشد که اغلب در سایز های 8 الی 12 میلیمتر بر روی جرثقیل های برقی، وینچ ها و بالابرها مورد استفاده قرار می گیرد. حد متوسط و بالای مقاومت کششی، انعطاف مناسب برای گشتن به دور درام جرثقیل از ویژگی های اصلی این سیم بکسل محسوب می شود. سطح بیرونی سیم بکسل جرثقیل با ساختار 6X18 بصورت آبکاری شده سطحی از نوع گالوانیزه سرد با فلز روی می باشد که مقاومت محیطی مناسبی را در برابر خورنده های محیطی و در راس آنها آب و رطوبت برای سیم بکسل جرثقیل فراهم می آورد. در برخی از انواع کاربری ها بجای آبکاری سطحی سیم بکسل جرثقیل با این ساختار را روغن اندود می کنند که یک مقاومت نسبی در برابر عوامل و نا ملایمات محیطی برای سیم بکسل جرثقیل فراهم می آورد. برند های مختلف تولید کننده سیم بکسل جرثقیل از تنسایل های مقاومتی متفاوتی در تولیدات خود استفاده می کنند که معمول ترین این تنسایل ها برای سیم بکسل جرثقیل فولادی که هم مقاومت کششی مناسب را داشته باشد و هم مانع از ترد شدن و شکستن مفتول ها می گردد تنسایل 1770 N/mm2 نیوتن بر میلیمتر مربع است. بازرگانی تکین بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع سیم بکسل جرثقیل فولادی با مغزی های کنفی و فولادی می باشد.

سیم بکسل جرثقیل ساختار 6X19S+FC

سیم بکسل جرثقیل 6X19 استاندارد +IWRC

سیم بکسل جرثقیل 6X19 استاندارد +IWRC که دارای مغز فولادی می باشد برای اتصال بر روی جرثقیل های سقفی که دارای ارتفاع اتصال کمتری نسبت به تاور کرین ها می باشد از جنس فولادی تولید می شود. ساختار استاندارد مفتول های قطر برابری در سطح سیم بکسل می باشد. این ساختار سیم بکسل جرثقیل دارای انعطاف کمتری نسبت به ساختار SEALE می باشد اما دارای مقاومت کششی بالاتری در قطر برابر می باشد. این ساختار از سیم بکسل جرثقیل بر روی دستگاه های حفاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. سایش سطحی بین لایه ای نیز در ساختار سیم بکسل جرثقیل با مغزی فولادی اندکی بیشتر می باشد. تنسایل مقاومت کششی حداقلی بکار گرفته شده در تولید سیم بکسل جرثقیل در اغلب کاربری ها برابر با 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 می باشد. سایز های کوچکتر از سیم بکسل جرثقیل مغز فولادی و اغلب در قطر 8 میلیمتر بر روی جرثقیل های برقی سقفی بکار گرفته می شود. سیم بکسل های بکار گرفته شده بر روی جرثقیل ها اغلب بصورت اسلینگ بکار گرفته می شود که یا بصورت پرسی و یا بصورت سوکتی استفاده می شود. متعلقات مختلفی نیز بر روی اتصالات سیم بکسل بکار گرفته می شود امنند انواع قلاب، شگل و انواغ گوشواره می باشد.

سیم بکسل جرثقیل 6X19 استاندارد +IWRC

سیم بکسل کیس وایر کاربری جرثقیل

سیم بکسل کیس وایر کاربری جرثقیل KISWIRE hoist and excavating rope که دارای طول عمر بسیار بالایی چه در کاربری بر روی جرثقیل های سقفی سیم بکسلی و چه بصورت مشترک برای کاربری بر روی دکل های حفاری می باشد تولید بزرگترین مجموعه کارخانجات کشور کره جنوبی است. سیم بکسل جرثقیل کیس وایر KISWIRE در سایز های ریز اغلب از 8 میلیمتر تولید می شود و برای قرار گرفتن بر روی بوم جرثقیل های برقی از نوع سقفی دارای فنریت و انعطاف بسیار مناسب با قابلیت بازگشت به حالت اولیه در کوتاهترین زمان پس از حذف نیرو می باشد. در مغزی این سیم بکسل لیفتینگ جرثقیل بر حسب نیاز از نوع فولاد با قابلیت کششی بالاتر و انعطاف کمتر و همچنین از الیاف طبیعی با قابلیت کششی کمتر اما انعطاف مناسب تر، وزن سبک تر و قیمت کمتر استفاده شده است. سیم بکسل کیس وایر کاربری جرثقیل KISWIRE که بر روی قرقره های چوبی قدرتمند دارای پلاک با کلیه مشخصات ابعادی و مکانیکی اغلب به متراژ 1000 متر بسته بندی می شود به سبب داشتن آبکاری گالوانیزه مقاومت مناسبی در محیط و به رنگ نفره ای براق به بازار عرضه می شود. مقاومت حرارتی این سیم بکسل جرثقیل برای حالت مغز فولادی بسیار بالاتر از حالت مغز الیافی است.

سیم بکسل کیس وایر کاربری جرثقیل
سیم بکسل جرثقیل مغز کنفی  مغز کنفیسیم بکسل جرثقیل مغز کنفی
سیم بکسل مغز فولادی جرثقیل بافت سیل  مغز فولادیسیم بکسل مغز فولادی جرثقیل بافت سیل
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation