TEL: 02155422791
لوگوی سیم بکسل تکین بکسل

سیم بکسل آسانسوری

سیم بکسل آسانسوریسیم بکسل آسانسوری Elevator wire rope که برای اتصال کابین آسانسور بکار می رود از نوع سیم بکسل فولادی می باشد که در سایز های 8 الی 13 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. سیم بکسل آسانسوری اغلب دارای 8 رشته می باشد. سیم بکسل آسانسوری در واقع با دو ساختار کاملا متفاوت که یکی برای اتصال کابین آسانسور و دیگری برای اتصال گاورنر بکار گرفته می شود تولید و مورد استفاده قرار می گیرد اما آنچه در عرف بازار برای مفهوم سیم بکسل آسانسوری بکار گرفته می شود سیم بکسل اتصال کابین آسانسور می باشد. سیم بکسل آسانسوری اغلب با بافت نوع سیل SEALE تولید می شود که در این ساختار از دو قطر متفاوت مفتول استفاده شده است و این امر سبب انعطاف مناسب و قابلیت کششی بالایی در ساختار سیم بکسل آسانسوری شده است.


آبکاری و پوشش سطحی سیم بکسل آسانسوری


سیم بکسل آسانسوری از متریال فولادی تولید می شود تا مقاومت کششی مناسبی برای اتصال کابین آسانسور داشته باشد و علاوه بر این هزینه تمام شده نیز در نصب این اتصالات توجیه اقتصادی داشته باشد. استفاده از فولاد و آلیاژ های فولادی در تولید سیم بکسل آسانسوری هر چند مزیت های زیادی دارد اما ضعف بالقوه فولاد که نه تنها در مورد سیم بکسل بلکه در تمامی صنایع و تولید قطعات صنعتی نمود پیدا می کند مقاومت اندک آن در برابر خورنده های محیطی از جمله آب و رطوبت و باران های اسیدی است. از این رو سیم بکسل آسانسوری نیاز به یک محافظت سطحی که مانع از دست دادن الکترون ها از ساختار فولاد و اکسید شدن آن می شوند دارد. اغلب دو راهکار برای حفاظت سطحی سیم بکسل آسانسوری یعنی آبکاری سطحی با استفاده از فلز روی (زینک) و یا بکاگیری روغن بر روی سطح مفتول های سیم بکسل آسانسوری که می تواند روغن طلایی و یا روغن سیاه باشد اتخاذ می شود. نوع آبکاری گالوانیزه سیم بکسل آسانسوری گالوانیزه سرد می باشد که یک روکش سطحی نازک از فلز زینک را بر روی سطح آن اضافه می کند.

سیم بکسل آسانسوری 8X19S+FC

در واقع پر کاربرد ترین ساختار سیم بکسل آسانسوری ساختار 8X19 می باشد که دارای بافتی از نوع سیل SEALE می باشد که در آن دو سایز متفاوت از مفتول فولادی به هم بافته شده اند. در این ساختار از سیم بکسل آسانسوری Elevator Rope از مغزی از جنس الیاف طبیعی کنفی استفاده شده است که سبب انعطاف هر چه بیشتر این ساختار شده است. سیم بکسل آسانسوری با ساختار 8X19S+FC که در آن FC مخفف کلمات انگلیسی Fiber Core می باشد اغلب در دو تنسایل مقاومت کششی متفاوت یعنی تنسایل 1560 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 و تنسایل کششی 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع به بازار عرضه می شود. بازرگانی تکین بکسل عرضه کننده سیم بکسل آسانسوری فولادی با مغزی کنفی برای اتصال کابین آسانسور با برند های آلمانی، کره ای و چینی می باشد.

سیم بکسل آسانسوری 8X19S+FC

سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی

سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی که از 8 رشته به هم بافته تشکیل می شود دارای مغزی نوع IWRC Internal wire rope core تشکیل می شود در سایز برابر دارای قابلیت کششی بیشتر اما انعطاف کمتری نسبت به سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی می باشد. اغلب در سایز های کم مثل 8 میلیمتر برای آسانسور هایی که دارای درام با قطر کم هستند از سیم بکسل های مغز فولادی با ساختار 8X19S+IWRC استفاده میشود. سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی با تنسایل مقاومت کششی 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 در سایز 8 میلیمتر دارای حداقل نیروی گسیختگی 39.2 KN در سایز 9 میلیمتر دارای حداقل نیروی گسیختگی 49.6 KN و در سایز پر مصرف 10 میلیمتر دارای حداقل نیروی گسیختگی 61.2 کیلو نیوتن KN می باشد. روکش آبکاری گالوانیزه سرد بر روی سطح بیرونی مفتول ها در ساختار سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی به سبب قابلیت بالای فلز زینک در الکترون دهی که مانع زنگ زدگی بر روی سطح سیم بکسل آسانسوری در تماس با رطوبت می باشد صورت می پذیرد.

سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی

سیم بکسل آسانسوری گوستاولف GUSTAV WOLF آلمان

سیم بکسل آسانسوری گوستاولف GUSTAV WOLF آلمان Elevator wire rope یکی از معتبر ترین نوع سیم بکسل در اتصالات کابین آسانسور ها محسوب می شود. گرید ها و ساختار های مختلفی از سیم بکسل آسانسوری گوستاولف مانند PAWO 819 W که دارای بافت نوع وارینگتون می باشد، PAWO F10 که دارای استرند هایی با بافت فیلر دارای مقاومت کششی بسیار بالا می باشد و بافت های خاص سیم بکسل آسانسوری گوستاولف مانند PAWO F3 , PAWO F7 که در آنها حتی در مغزی نیز در یک لایه از استرند های فولادی استفاده شده است از دیگر انواع سیم بکسل آسانسوری گوستاولف محسوب می شود. قرقره های چوبی بسیار مستحکم که بر روی آنها یک پلاک فلزی شامل مشخصات کامل متراژ، سایز، بافت و تنسایل سیم بکسل آسانسوری گوستاولف GUSTAV WOLF قرار گرفته است در کنار یک نوار رنگ سبز رنگ بر روی استرند های بیرونی بصورت خطی از مشخصات ظاهری سیم بکسل آسانسوری گوستاولف که دارای قیمت بالاتری نیز نسبت به دیگر برند های تولید کننده سیم بکسل آسانسوری در دنیا می باشد قابل رویت است.

سیم بکسل آسانسوری گوستاولف GUSTAV WOLF آلمان
سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی  سیم بکسل مغز کنفیسیم بکسل آسانسوری مغز کنفی
سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی  سیم بکسل مغز کنفیسیم بکسل آسانسوری مغز فولادی
تکین بکسل

TEL : 02155422791
Email: info [at] takinboxel [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | takinboxel Corporation